Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Inauguracja odbyła się w auli akademickiej UMK na Bielanach. Na Uniwersytecie Dziecięcym „studiować” mogą uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej. Zajęcia rozpoczną się 21 października – dzieci podzielone na sześć grup wiekowych co dwa tygodnie będą odwiedzały poszczególne wydziały toruńskiego UMK, by uczestniczyć w wykładach i warsztatach z wielu dziedzin nauki.

Uniwersytet Dziecięcy to projekt edukacyjny Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici.

– Pomysł utworzenia Uniwersytetu wynikał z chęci zainteresowania dzieci naukami ścisłymi, które bardzo często uważane są przez uczniów za przedmioty trudne i mało interesujące. Chcąc zaprzeczyć temu stwierdzeniu, postanowiliśmy pokazać dzieciom, jak fascynująca może być nauka i że wszystko, co nas otacza, jest z nią powiązane – tłumaczą pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Chętni mogą jeszcze dołączyć do grona młodych studentów. Semestr nauki kosztuje 350 zł (klasy I-II) i 380 zł (klasy III-VI). Grafik zajęć i szczegóły dotyczące zapisów na stronie Fundacji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.