Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

StarForce 2017 organizuje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przy udziale Urzędu Marszałkowskiego. – W województwie kujawsko-pomorskim kolejny raz z przyjemnością gościmy rycerzy Jedi, szturmowców i innych przybyszy z „odległej galaktyki” oraz wszystkich fanów serii „Gwiezdne wojny”. W oczekiwaniu na kolejną część filmowej opowieści dajmy się porwać magii gwiezdnowojennego uniwersum podczas ósmej edycji zlotu StarForce, imprezy skierowanej nie tylko do zagorzałych fanów „Star Wars”, ale do wszystkich mieszkańców naszego regionu i turystów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

StarForce 2017 rozpocznie się już w piątek konkursami i prelekcjami w toruńskim Collegium Minus. Główna część zlotu odbędzie się zaś w sobotę. O godz. 11 z Rynku Nowomiejskiego do Centrum Sztuki Współczesnej na Wałach gen. Sikorskiego 13 wyruszy parada barwnych postaci z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. W południe w CSW rozpocznie się seria spotkań, warsztatów, konkursów i pokazów. Gościem specjalnym będzie brytyjski aktor Michael Carter, którego fani znają z roli Biba Fortuny majordomusa i prawej ręki Jabby – w „Powrocie Jedi”. Nie zabraknie także spotkania ze Staszkiem Mąderkiem – reżyserem „Stars in Black” i ekspertem od efektów specjalnych.

W strefie dziecka na najmłodszych czekają między innymi konkurs strojów, charakteryzacje twarzy w wymarzone filmowe postacie, gwiezdne miecze z balonów, quizy tematyczne z nagrodami, galaktyczny konkurs plastyczny i wiele innych atrakcji.

Na wystawach będzie można zobaczyć m.in. 30 ręcznie wykonanych modeli statków, robotów i postaci. Obok nich stanie Królewska Szafa Amidali zawierająca rekonstrukcje strojów przygotowywanych dla Natalii Portman oraz modele i rzeźby postaci ze świata „Star Wars”. Zobaczyć będzie można także słynną kantynę z Mos Eisley.

Zlot zakończy występ Szarych Mieczy – grupy pokazowej z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, którzy zaprezentują inspirowane sagą sceny walk na miecze świetlne. Pokaz odbędzie się o godz. 20 w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego na Wałach gen. Sikorskiego 19.

Więcej informacji na stronie www.starforce.eu/

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.