W poniedziałek w Toruniu zaczyna się 10. Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego "Sztuka Natury". Gościem specjalnym tej edycji przeglądu będzie znana dziennikarka i lektorka Krystyna Czubówna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To jedyny w Polsce uznany przegląd fotografii i filmu przyrodniczego dostępny dla szerokiego grona uczestników. – Cieszę się bardzo, że festiwal, który dekadę temu wymyśliłem i stworzyłem, nadal się rozwija. Początkowo odbywał się jedynie w Toruniu i trwał trzy dni, później stopniowo rozwinął się do prawie miesiąca obcowania z fotografią i filmem przyrodniczym. Dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu, jest dla mnie, jako fotografika, ogromnie ważna. Po raz pierwszy na forum imprezy zaprezentuję swoją twórczość, dla której inspiracją jest Natura. Jest mi tym bardziej miło, że odbywa się to w roku, w którym świętuję ćwierćwiecze mojej pracy artystycznej – mówi Adam Adamski, pomysłodawca i dyrektor Sztuki Natury.

Tym razem impreza zagości m.in. w Dworze Artusa na Rynku Staromiejskim 6, klubie Od Nowa przy ul. Gagarina 37A, Muzeum Podróżników przy ul. Franciszkańskiej, a także w kawiarni Wejściówka na pl. Teatralnym 1 i w Ogrodzie Zoobotanicznym na Bydgoskim Przedmieściu. Wystawy festiwalowe będzie można zobaczyć w Toruniu do końca 2017 roku.

Przyjedzie Krystyna Czubówna

W programie znalazły się pokazy multimedialne i prelekcje zaproszonych gości – uznanych fotografików i filmowców, miłośników nieskażonej i dzikiej natury, a także znanych podróżników. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą między innymi: dziennikarka i lektorka Krystyna Czubówna, a także fotograficy Michel d’Oultremont i Jaroslav Velicka. Ponadto odbędą się pokazy i wystawy, warsztaty fotograficzne i liczne konkursy.

W poniedziałek 27 listopada o godz. 18 w Dworze Artusa zobaczymy film „Małopolski przełom Wisły” Artura Tabora. Następnego dnia o tej samej porze Towarzystwo Przyrodnicze Alauda zaprezentuje dokument „Ptasie wyspy”. W środę 29 listopada o godz. 18 w Wejściówce odbędzie się wernisaż wystawy „Poprzez puszcze bory i jeziora” Jarosława Jana Jeleńskiego. Jednocześnie w Domu Muz zacznie się także otwarcie ekspozycji Dariusza Sarnowskiego. W piątek 1 grudnia o godz. 16.30 w Muzeum Podróżników czeka nas m.in. wernisaż wystawy „Moimi ścieżkami” Adama Adamskiego.

Oficjalne otwarcie festiwalu rozpocznie się tego dnia o godz. 18 w Dworze Artusa. Wtedy też spotkamy się z Krystyną Czubówną i poznamy laureatów głównych konkursów festiwalowych. 2 i 3 grudnia impreza zagości już w klubie Od Nowa. Dokładny program na stronie: www.sztukanatury.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem