Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W naszym mieście jest Jason Doyle, Niels Kristian Iversen oraz bracia Chris i Jack Holderowie. Na toruńskim owalu trenują od poniedziałku. Ta runda przygotowań do zbliżającego się sezonu potrwa do środy. W sobotę żużlowcy mają zaplanowany trening punktowany na Motoarenie z Ostrowem, a w niedzielę rewanż na owalu w Ostrowie.

Na poniedziałkowym treningu upadł Rune Holta. – Upadek był spowodowany awarią sprzętu – czytamy na oficjalnym profilu toruńskiego klubu na Facebooku. – Decyzją menedżera Jacka Frątczaka, Rune po treningu udał się na badania kontrolne, które nie wykazały żadnych złamań. Uspokajamy także, że kontuzja odniesiona w poprzednim sezonie nie odnowiła się, a Rune przechodzi szczegółowe badania.

Zawodnik tak się poobijał, że w tym tygodniu już nie wyjedzie na tor. Klub nie będzie chciał też go eksploatować w weekendowych sparingach. Norweg z polskim paszportem na tor najwcześniej wyjedzie w przyszłym tygodniu.

Przed wtorkowymi zajęciami kapitanem „Aniołów” został Chris Holder. Opaskę kapitana przejął po Pawle Przedpełskim, który po ubiegłym sezonie zdecydował się na przenosiny do Częstochowy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.