Wizerunki sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki publikacji zdjęcia policjanci zatrzymali 16-latka, nadal poszukują jego kompana.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

18 grudnia około godz. 4.20 na ul. Ślaskiego – między sklepem Carrefour Express a blokiem Ślaskiego 1 – dwaj mężczyźni podeszli do przechodnia, popchnęli go i skopali. Następnie ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Potem uciekli.

Policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać sprawców rozboju. Na ich prośbę publikowaliśmy zdjęcia z wizerunkiem mężczyzn.

– Dzięki sygnałom od świadków funkcjonariusze poznali tożsamość jednego z nich. Okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec Torunia. Nastolatek już został przesłuchany – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń. – Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Kryminalni nadal poszukują drugiego ze sprawców.

Funkcjonariusze proszą o kontakt świadków rozboju lub osoby, które rozpoznają drugiego z mężczyzn na zdjęciu. Kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu: ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112. Informacje można przekazać anonimowo.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawcy jechali tramwajem linii nocnej N1 z przystanku Osiedle Młodych do przystanku Rydygiera i Ślaskiego. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem