Władze Collegium Medicum UMK rekomendują, by zmienić tryb prowadzenia zajęć ze studentami. Mają się odbywać online. Aby tak się stało, zgodę musi wyrazić jeszcze rektor UMK.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, rektor UMK prof. Andrzej Tretyn ma podpisać to zarządzenie jeszcze w środę (11 marca). Władze CM UMK decyzję podjęły we wtorek po południu. Już wcześniej z powodu zagrożenia epidemiologicznego Collegium odwołało wykłady popularnonaukowe w ramach cyklu „Medyczne Środy” oraz IX Międzynarodowe Sympozjum Alergii na Pokarmy.

Planowana zmiana ma przede wszystkim chronić kadrę medyczną przed możliwością zakażenia. Jak wynika z naszych informacji, mają zostać odwołane również wszystkie zajęcia ze studentami na terenie szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy, w których obowiązuje zakaz odwiedzin.

Na podobne kroki zdecydowały się już m.in. Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Białymstoku.

Rektor UMK w ubiegłym tygodniu zalecił zastosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne, a także wstrzymanie wszystkich służbowych wyjazdów do krajów o wysokiej zachorowalności, odwołał wszystkie „służbowe” wyjazdy studentów i doktorantów, zalecił rezygnację z prywatnych podróży. Zdecydował też, że ci, którzy z takich krajów powracają, są zwolnieni z zajęć dydaktycznych i obowiązków służbowych przez 14 dni od dnia wyjazdu ze strefy zagrożonej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem