Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Urzędnicy zachęcają do załatwiania spraw online lub telefonicznie. Od poniedziałku część zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim będzie wykonywała swoje obowiązki w formie telepracy.

– Wprowadziliśmy pewne zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Marszałkowskiego. Cała korespondencja przychodząca będzie przechodzić przez punkt podawczy, gdzie będzie poddawana dezynfekcji za pomocą lamp emitujących promieniowanie ultrafioletowe. Wszystkich, którzy muszą osobiście załatwić coś w urzędzie prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się – apeluje marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Każda osoba wchodząca do urzędu zostanie zarejestrowana. Wszystkim, także pracownikom, będzie mierzona temperatura. W każdym biurze znajdują się środki do dezynfekcji.

Płyny do dezynfekcji są także w Urzędzie Miasta Torunia. Jak już pisaliśmy magistrat również zachęca do załatwiania spraw przez internet. Nie zawsze jednak jest to możliwe, dlatego w Wydziale Spraw Administracyjnych zamontowano przegrody, oddzielające interesanta od pracownika, często dezynfekowane są miejsca najbardziej narażone na przenoszenie się wirusa np.: klamki, lady, blaty biurek. Wyłączono elektryczne suszarki do rąk, aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia się wirusów z jednej osoby na drugą.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.