Od czerwca możemy z większym optymizmem patrzeć na rzeczywistość, ale to scenariusz optymistyczny - twierdzi prezydent Torunia Michał Zaleski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na kolejnej konferencji online z dziennikarzami Zaleski był pytany m.in. o przyszłość sierpniowego festiwalu Bella Skyway, który w zeszłym roku obejrzało w Toruniu 400 tys. widzów. 

- Bez zbędnego sceptycyzmu, ale realnie patrząc w przyszłość, możemy powiedzieć sobie tak: imprezy kulturalne odbywające się w przestrzeni publicznej, czy to zamkniętej, czy otwartej, na pewno w marcu, kwietniu i z dużym prawdopodobieństwem w maju nie dojdą do skutku - stwierdził Zaleski. - Trzeba liczyć się z tym, że to będzie czas, gdy wirus będzie jeszcze w naszym kraju, wśród nas - to po pierwsze. Po drugie - będziemy bardzo ostrożni i wstrzęmięźliwi, jeśli chodzi o wzajemnie kontakty w większych grupach.

Co do wydarzeń czerwcowych zdaniem prezydenta Torunia to "na dwoje babka wróżyła": - Być może będą się już imprezy odbywały, a może część jeszcze nie. Będzie to zależało od tempa, w jakim wirus przemieści się przez kraj, także przez Toruń. Na kolejne miesiące - lipiec, sierpień, wrzesień - należy spojrzeć już z większym optymizmem i przygotowania do tych wydarzeń mogą się odbywać.

"Dosyć karkołomne planowanie wyjścia na żużel"

Według Zaleskiego podobnie wyglądać będzie sytuacja z imprezami sportowymi. - Także należy liczyć się z tym, że na imprezy sportowe z udziałem kibiców w najbliższych miesiącach - marzec, kwiecień - to na pewno nie ma co liczyć. W maju zapewne też będzie trudno zakładać, że wybierzemy się na jakiś ciekawy mecz - uważa Zaleski. - Marzą nam się pierwsze zawody na żużlu, ale wydaje się dosyć karkołomne planowanie teraz takiego wyjścia na żużel.

Natomiast zdaniem prezydenta Torunia od czerwca "możemy z większym optymizmem patrzeć na rzeczywistość, ale to scenariusz optymistyczny". - Wszystko zależy od tego, jak się rozwinie sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Czy będzie scenariusz optymistyczny, o którym mówiłem, czy pesymistyczny? Oby nie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Kiedy znów wybierzemy się na imprezy kulturalne i sportowe?

Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem