Koronawirusem zaraziła się internistka ze szpitala w Grudziądzu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Piętnasta osoba zakażona to kobieta w sile wieku, od 15 marca przebywa w kwarantannie, jej stan jest dobry - napisał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to lekarka - internistka ze szpitala w Grudziądzu. Ostatni dyżur pełniła dwa dni wcześniej.

To 15 przypadek w województwie kujawsko-pomorskim. Wczoraj zostało potwierdzone pierwsze zakażenie w powiecie toruńskim. To 56-letni mężczyzna, który aktualnie przebywa w kwarantannie domowej.

W regionie zaczęła też szybko rosnąć liczba osób poddanych kwarantannie. Według wieczornych danych z piątku objętych zostało nią już ponad 2066 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 2518.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  a na myjniach samochodowych spotkania ..aerozol z chemią i mikrobami /ręce .oddechy klamki karoseria /unosi sie wysoko i wędruje do płuc
  już oceniałe(a)ś
  0
  0