76-letni mężczyzna zakażony koronawirusem zmarł w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu. W Chełmnie już 31 zakażeń.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Zmarły pacjent przetransportowany został do naszej lecznicy ze szpitala w Bydgoszczy. Miał choroby współistniejące – informuje Izabela Hirsch-Lewandowska, rzeczniczka grudziądzkiej placówki.

Łącznie w województwie już 27 osób zmarło z powodu COVID-19.

W Kujawsko-Pomorskiem stwierdzono w ostatnich godzinach 19 nowych zakażeń. Wśród nich jest kolejnych 18 osób z Chełmna oraz jedna osoba z Bydgoszczy. Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim do tej pory wykryto 518 zakażonych osób. 35 w ciągu jednej doby.

Tak dużego wzrostu już dawno nie odnotowano w regionie, ale pojawiło się nowego ognisko. We wtorek rano wojewoda poinformował o nowych 16 zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest aż 13 sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie. Siostry prowadzą m.in. dom pomocy społecznej w Chełmnie – mówił rano Adrian Mól, rzecznik wojewody. – Pobraliśmy próbki również od osób przebywających w prowadzonym przez siostry DPS-ie. Takie próbki były pobierane w niedzielę i poniedziałek. Wyniki pierwszych są negatywne, także w tej chwili nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa z DPS-u.

Po południu okazało się, że jednak w Chełmnie wykryto 18 kolejnych zakażeń. W sumie zakaziło się tam 31. Niektóre osoby zostały przewiezione do szpitala w Grudziądzu, inne do izolatorium w Ciechocinku.

Dom Pomocy Społecznej w Chełmnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo ma ok. 150 mieszkańców – dzieci, młodzież i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie oraz przewlekle somatycznie chorych. Tylko niektórzy są rzadko odwiedzani przez biologiczne rodziny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem