Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 15 czerwca czynne będą:

* w budynku przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8: Wydział Promocji i Turystyki, Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji, Biuro Rady Miasta i Kancelaria Prezydenta Miasta,

* w budynku przy ul. Wały gen. Sikorskiego 10: Wydział Kultury, Wydział Inwestycji i Remontów, Biuro Ekonomiki i Nadzoru Właścicielskiego, Biuro Kontroli,

* w budynku przy ul. Wały gen. Sikorskiego 12: Wydział Środowiska i Ekologii, Biuro Ogrodnika Miejskiego,

* w budynku przy ul. Wały gen. Sikorskiego 25: Biuro Rewitalizacji,

* w budynku przy ul. Grudziądzkiej 126B: Wydział Geodezji i Kartografii,

* w budynku przy ul. Fałata 39: Wydział Edukacji, Wydział Sportu i Rekreacji, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej,

* w budynku przy ul. Podmurnej 2/2A: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Działy te otwarte będą od 7.30–15.30. Nadal trzeba się wcześniej umawiać na wizytę w urzędzie (telefonicznie, mailowo), wyjątek stanowi Referat Zgonów USC. Informacje o adresach i zakresach zadań poszczególnych działów Urzędu Miasta Torunia można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. Zaczynają funkcjonować w trybie telefonicznym cztery punkty nieodpłatnych porad prawnych. Nie trzeba już składać specjalnego wniosku o udzielenie porady – wystarczy zadzwonić do jednego z punktów.

W dalszym ciągu obowiązują środki bezpieczeństwa sanitarnego, m.in.: zachowywanie bezpiecznej odległości, pomiar temperatury, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk, dezynfekcja sprzętów i pomieszczeń oraz przychodzącej korespondencji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.