Od 1 kwietnia do 19 lipca do placówek ZUS w województwie kujawsko-pomorskim wpłynęło około 47,5 tys. wniosków w sprawie dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do 26 lipca można korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. - Ze świadczenia mogą korzystać ubezpieczeni rodzice, którzy z powodu zamknięcia placówek oświatowych nie są w stanie zapewnić innej opieki swoim pociechom i muszą ją sprawować osobiście - mówi Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Z zasiłku mogą korzystać rodzice opiekujący się dziećmi do lat 8 i starszymi, jeśli mają one orzeczenie o niepełnosprawności. Składać wnioski mogą także opiekunowie, którzy mimo otwarcia żłobków i przedszkoli nie wysłali do nich dzieci z obawy przed COVID-19.

Od 1 kwietnia do 19 lipca do placówek ZUS w województwie kujawsko-pomorskim wpłynęło około 47,5 tys. wniosków, w tym do toruńskiego oddziału ponad 23 tys.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje, jeśli drugi z rodziców dziecka może zapewnić dziecku opiekę (np. jest bezrobotny, korzysta z urlopu rodzicielskiego lub urlopu wychowawczego).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem