Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kraju padł rekord rozpoznanych zakażeń koronawirusem. Liczba chorych wzrosła w wielu województwach, także w naszym regionie. Według informacji z piątku w Kujawsko-Pomorskiem mamy 17 nowych zakażonych.

- Z 17 przypadków pięć związanych jest z Toruniem, a cztery z nich z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Toruniu. Co ważne, osoby te nie miały kontaktu z osobą, która uczestniczyła wcześniej w imprezie rodzinnej w podtoruńskiej Brzozówce - mówi Adrian Mól, rzecznik wojewody.

Koronawirus w podtoruńskiej Brzozówce

Wśród zakażonych jest także rodzina z Inowrocławia, która w ostatnim czasie wróciła z zagranicy.

- Wzrost zakażeń w kraju i u nas związany jest między innymi z nieprzestrzeganiem obostrzeń, które obowiązują od dłuższego czasu. Jak widzimy, wielu mieszkańców również z naszego województwa nie nosi maseczek, nie zachowuje dystansu. Dlatego apelujemy do wszystkich, aby zarówno w sklepach, restauracjach, kościołach, jak i w innych miejscach publicznych nosić maseczki, zachowywać dystans społeczny oraz dezynfekować ręce - namawia rzecznik. 

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem

O rekordowych 657 przypadkach zakażeń koronawirusem poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia. Po raz drugi - i drugi dzień z rzędu, bo w czwartek odnotowano 615 przypadków - liczba zakażeń przekroczyła 600. Dotychczas najwięcej zachorowań odnotowano 8 czerwca - 599 i 25 lipca - 584. Tym samym łączna liczba zachorowań to ponad 45 tys. przypadków. Spośród piątkowych zachorowań najwięcej było w woj. śląskim - 227, mazowieckim - 104, małopolskim - 77. 

Zmarło siedem osób.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.