Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartek i piątek nie będzie działał żłobek przy Wienieckiej we Włocławku. To kolejna placówka w tym mieście, która zawiesiła działalność z powodu koronawirusa.

W mieście jest zakażonych kilkadziesiąt osób. We wtorek wieczorem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym potwierdzono 49 zakażeń - 24 wśród pacjentów i 25 wśród personelu. Niektórych pacjentów już w weekend przewieziono do szpitala w Grudziądzu. Tam jedna z chorych - 77-letnia kobieta - zmarła. 

W środę rzecznik Komendy Miejski Policji we Włocławku potwierdził, że pięciu policjantów i jeden pracownik cywilny zostało objętych kwarantanną. W Szkole Podstawowej nr 22, Szkole Podstawowej nr 20 oraz w Zespole Szkół Technicznych po jednej klasie uczy się zdalnie. Na taki system przeszła cała Szkoła Podstawowa nr 23. Uczniowie jednej klasy tej placówki wraz z rodzinami oraz 20 nauczycieli zostali objęci kwarantanną.

W kilkunastu innych placówkach oświatowych we Włocławku po kilka osób przebywa na kwarantannie. Od 15 do 25 września zamknięte jest Przedszkole Publiczne nr 27.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.