Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od niedzieli w Toruniu przybyło dziewięć osób zakażonych koronawirusem (od początku epidemii zakaziły się 603 osoby, z czego wyzdrowiało 271, 19 osób zmarło, reszta nadal choruje). Jak informuje Urząd Miasta w Toruniu, w kwarantannie w mieście i powiecie jest obecnie 1312 osób. 

Zakażonych SARS-CoV-2 jest obecnie trzech pracowników Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego im. ks. J. Popiełuszki, czwarty pracownik objęty został kwarantanną. 9 i 10 października pobrano wymazy od 26 pacjentów i 35 pracowników Zakładu. Na wyniki urząd miasta wciąż czeka, ale jak na razie nie zaobserwowano niepokojących symptomów zakażenia u pacjentów ani personelu. Zakład pracuje.

Koronawirusa ma dwóch pracowników laboratorium Miejskiej Przychodni Specjalistycznej, a dwóch kolejnych objęto kwarantanną. W poniedziałek wymazy pobrano od 17 pracowników. 

15 osób jest zakażonych w Domu Pomocy Społecznej im. Szumana. Jak informuje Urząd Miasta w Toruniu, SARS-CoV-2 badania wykazały u trzech fizjoterapeutek, pięciu pokojowych, dwóch opiekunów, jednej pielęgniarki i czterech mieszkańców. Dwóch pracowników wróciło w poniedziałek do pracy po kwarantannie. Pozostali mieszkańcy i pracownicy nie mają żadnych objawów.

Koronawirusa potwierdzono u ośmiu pracowników Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu. W kwarantannie jest obecnie 14 pracowników tej instytucji.

- Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom urzędu podjęta została decyzja o wstrzymaniu obsługi bezpośredniej - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Koronawirusa ma także dwóch pracowników Toruńskich Wodociągów, jeden opiekun z Izby Wytrzeźwień, dwóch pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. 

Wynik dodatni testu na SARS-CoV-2 odnotowano u dwóch osób pracujących w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, a także po jedynym zakażeniu wśród personelu w Hospicjum "Nadzieja" i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym "Światło".

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.