Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 13 osób zakażonych koronawirusem, w sumie zakażonych jest obecnie 36 osób. Wynik dodatni na obecność SARS-CoV-2 ma między innymi ośmiu pracowników Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika. Pięć przypadków dotyczy oddziału hematologii. Od wszystkich pracowników i pacjentów tej jednostki pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa. Wyniki mają być w środę. Na razie wstrzymano planowe przyjęcia na oddział. Pacjenci, którzy obecnie przebywają na hematologii, są leczeni przez personel, który nie przebywa na kwarantannie.

- Kiedy będziemy mieli wyniki badań, podejmiemy decyzję, co dalej. Inne oddziały szpitala pracują normalnie - mówi Kamila Chyzińska, rzeczniczka lecznicy. 

Przybyło zakażeń w laboratorium Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Jak informuje Urząd Miasta w Toruniu, wynik dodatni badania na SARS-CoV-2 otrzymano u 11 pracowników, pięciu innych przebywa na kwarantannie. 

We wtorek laboratorium pracuje w ograniczonym zakresie, nie obsługuje klientów z zewnątrz, natomiast wykonuje badania na rzecz zakładów opieki zdrowotnej, z którymi ma podpisane umowy. W placówce trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.