Ósmoklasistka ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Toruniu zmaga się z kostniakomięsakiem, złośliwym nowotworem tkanki kostnej. Potrzebuje częstego przytaczania krwi, o czym informuje szkoła, do której uczęszcza Sandra.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Wiosną tego roku u Sandry zdiagnozowano nowotwór kości. Natychmiast włączyliśmy się w pomoc dla niej i bliskich, organizując m.in. akcję charytatywną "Słodkie piątki dla Sandry". Apelujemy też o oddawanie dla niej krwi. Sandra ma grupę O Rh-, ale każda grupa krwi jest potrzebna - mówi Maciej Gajewski, dyrektor SP9 w Toruniu.

Gdzie oddać krew?

Ósmoklasistka zmaga się z kostniakomięsakiem. Po wyniszczającej organizm chemioterapii stan zdrowia dziewczyny nie jest dobry. Dla Sandry można oddawać każdą grupę krwi w dowolnym punkcie poboru. Przy oddawaniu krwi należy zaznaczyć, że jest przeznaczona dla Sandry Wróblewskiej będącej pod opieką Szpitala Dziecięcego przy ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy.

5 czerwca 2022 r. pod kościołem św. Antoniego na Wrzosach zostanie podstawiony krwiobus, w którym możliwe będzie oddanie krwi dla Sandry w godzinach od 9 do 14.

Szkoła pomaga Sandrze

Uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9 pomagają uczniowie i nauczyciele. Wszyscy trzymają kciuki za jej powrót do zdrowia.

- Sandra jest po ciężkiej terapii. Uczy się zdalnie. Wystąpiłem też o jej zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty - dodaje Maciej Gajewski, dyrektor SP9 w Toruniu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem