Po dwuletniej przerwie studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika znów celebrują swoje święto. Tematem przewodnim Piernikaliów 2022, bo tak nazywają się tegoroczne juwenalia, jest "Powrót do przyszłości".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Imprezę oficjalnie zainaugurował tradycyjny studencki pochód, który wyruszył w piątek po południu spod akademików w centrum miasta do kampusu UMK na Bielanach. Przed przemarszem odbyło się ponowne otwarcie kultowej Kotłowni w DS nr 5, która ma działać jako Ośrodek Aktywności Studenckiej "Kotłownia".

W piątek na scenie głównej przy Collegium Humanisticum wystąpili: Mery Spolsky, Bitamina, Organek, After Party i Brathanki. W sobotę zagrają: Tomigun, Gosia Andrzejewicz, Elektryczne Gitary, Smolasty, Robodrom i Ronnie Ferrari. Wstęp gratis. W czasie trwania koncertów na telebimach będzie wyświetlany numer konta, na które można wpłacać pieniądze na wsparcie akademickiej społeczności ukraińskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem