Od 1 lipca uchodźcy z Ukrainy będą mogli za darmo jeździć komunikacją miejską w Toruniu tylko ze specjalnym biletem miesięcznym.

Na nadzwyczajnej sesji z 3 marca, poświęconej wojnie i pomocy dla Ukrainy, toruńscy radni jednogłośnie zdecydowali, że uchodźcy będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej do końca maja 2022 r. Zastrzegli wtedy, że w zależności od rozwoju sytuacji za naszą wschodnia granicą termin ten może ulec zmianie. W maju rajcy przedłużyli go do końca czerwca.

Za darmo tylko z biletem miesięcznym UKR

Od 1 lipca uchodźcy z Ukrainy będą mogli za darmo jeździć komunikacją miejską w Toruniu tylko ze specjalnym biletem miesięcznym z symbolem UKR. – Bilet UKR mogą otrzymać obywatele Ukrainy, którzy mieszkają w Toruniu lub gminach ościennych oraz przekroczyli granicę Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi – informuje Natalia Przytarska z Urzędu Miasta Torunia.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Toruń widać bogate niasto-ale jak torunianie tego chcą to co mi do tego ..
@kaktus.wyrosnie
chciałbyś byc na ich miejscu?
już oceniałe(a)ś
0
0