W sobotę (6 sierpnia) po raz 14. odbywał się piknik dla słuchaczy Radia Maryja "Dziękczynienie w rodzinie".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11 w amfiteatrze przy toruńskim sanktuarium. Zaplanowano mszę i koncerty. - Będą stanowiska gastronomiczne, będą górale z kożuchami, będzie Miasteczko Zdrowia - zapowiadał o. Tadeusz Rydzyk.

Na piknik do Torunia przyjechali m.in. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, oraz Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

Miasteczko Zdrowia, czyli Mobilna Strefa Zdrowia, jest elementem projektu poświęconego profilaktyce zdrowotnej "Zdrowe życie" przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Grupę PZU (badania będą prowadzano także w niedzielę). W Mobilnej Strefie Zdrowia można przez cały weekend wykonać bezpłatne badania i konsultacje m.in.: pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, a także badanie EKG, badanie USG płuc czy mammografię.

Dlatego podczas imprezy dużo się mówiło o zdrowiu: w trakcie kazania Wiesław Śmigiel zaznaczał, że dbanie o zdrowie to obowiązek, a Przemysław Czarnek na pikniku zmierzył sobie cukier.

- To jest program, który służy promocji zdrowia, którym chcemy zachęcić Polaków do dbania o siebie i umożliwiamy to zadbanie o siebie. Mamy poczucie narodowego charakteru tego przedsięwzięcia, bo zdrowie Polaków dziś powinno być jednym z najważniejszych zadań władzy publicznej i każdego z nas - tłumaczyła Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa prezydenckiej kancelarii.

- Chcemy współpracować głównie na polu edukacyjno-informacyjnym. Będziemy organizować wielki test o zdrowiu, lekcje o zdrowiu w szkołach i przekazywać materiały programu "Zdrowe życie", aby systemowo podejść do zdrowia społeczeństwa - mówił Czarnek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zlot kołtuństwa z całej Polski . Biedny Toruń , taki wstyd.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  a zawartości rozumu w rozumie też będzie badana Sekta w sekcie
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Pociesza średnia wieku uczestników
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dzieje się w toruniu, oj dzieje, co za miasto, co za klimat, kiedyś była tylko starówka, a teraz proszę, nic tylko pozazdrościć, toruń tak trzymać, a turysty z całego świata was zaleją i cały świat będzie o was mówił , a przecież o to chodzi ?co nie
  już oceniałe(a)ś
  1
  3