For Nature Solutions Apator podejmował w niedzielę (7 sierpnia) Betard Spartę Wrocław. Emocjonujący mecz zakończył się remisem 45:45. W fazie play off Apator zmierzy się ze Stalą Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Obie drużyny walczyły o słabszego rywala w pierwszej rundzie play-off. Remis oznacza, że For Nature Solutions Apator zmierzy się z Moje Bermudy Stalą Gorzów, a Betard Sparta z Włókniarzem Częstochowa.

Dwa pierwsze biegi indywidualnie wygrali goście, ale oba zakończyły się remisami. Kolejny wyścig to zwycięstwo gospodarzy. Paweł Przedpełski i Patryk Dudek pokonali Macieja Janowskiego i Daniela Bewley. W czwartym i piątym starcie sytuacja się odwróciła. Sparta prowadziła czterema punktami. Kolejne zmagania zakończyły się remisem, a w biegu siódmym wygrała Sparta. Świetnie pojechał Michał Curzytek, który wygrał ten start.

Po ósmym wyścigu, wygranym przez wrocławian, ich przewaga wzrosła do 8 punktów. Dziewiąty bieg wygrał Robert Lambert. W kolejnym starcie błąd na drugim łuku popełnił Bartłomiej Kowalski i z dużą siłą uderzył w dmuchaną bandę. Bieg został przerwany, a na tor wjechała karetka, na szczęście zawodnik o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Ostatecznie 10. bieg zakończył się remisem. Kibice musieli chwilę poczekać, aż naprawiona zostanie bariera. 

W 11. biegu Dudek zastąpił Jacka Holdera i razem z Robertem Lambertem zdobyli 4 punkty. Kolejny wyścig zakończył się remisem, a 13. start wygrała Sparta. 

W 14. gonitwie prowadzenie objął Bewley. Kowalski zaatakował Dudka, doprowadzając do jego upadku. Dudek dostał żółtą kartkę za pokazanie środkowego palca w kierunku Kowalskiego. W powtórce (bez Kowalskiego) razem z Lambertem wywalczyli pięć punktów. 

Ostatni bieg wygrał Lambert, za nim przyjechał Woffinden, jeden punkt zdobył Przedpełski, który na dystansie minął Janowskiego.

Torunianie zajęli czwarte miejsce w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi. 21 sierpnia w play offach podejmą na Motoarenie Stal Gorzów. Tydzień później odbędzie się rewanż - zwycięzca dwumeczu awansuje do półfinału. 

For Nature Solutions Apator - Betard Sparta Wrocław 45:45

Apator: Holder 2+1 (1,0,0,1,-,-), Lambert 16+1 (1,2,3,3,2,2,3), Przedpełski 12 (2,3,1,2,3,1), Z/Z, Dudek 11+1 (2,2,2,1,1,t,3), Zieliński 2 (2,0,-), Lewandowski 2+2 (1,1,0,0,0).

Sparta: Czugunow 3 (0,3,0,0,0,-), Panicz 0 (-,-,-,-,-), Woffinden 14 (3,3,3,2,1,2), Z/Z, Janowski 9+1 (0,2,1,3,3,0), Kowalski 5+1 (3,2,w,w), Curzytek 4+1 (0,3,1), Bewley 10 (1,3,1,2,2,1).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem