14 sierpnia odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ze względu na niski stan wód tegoroczna trasa regat została skrócona. Start odbędzie się z portu przy przeprawie promowej w Nieszawie o godz. 11, a meta znajdować się będzie na wysokości Przystani Toruń, a nie jak zwykle w Bydgoszczy.

Długodystansowe Regaty na Wiśle to jedna z najstarszych tego typu imprez na Wiśle. Na trasie z Torunia do Bydgoszczy ścigano się już w 1936 roku. Organizatorzy dostosowali podział klas na potrzeby żeglarzy jachtów wyczynowych oraz wszystkich typów jednostek turystycznych. W regatach mogą brać udział również inne jednostki pływające, spełniające wymogi bezpieczeństwa i mogące poruszać się po wodach śródlądowych: kajaki, łodzie wiosłowe, pontony itp.

Po przekroczeniu linii mety w Toruniu - organizatorzy zakładają, że stanie się to między godz. 14 a 15 - na wysokości Przystani Toruń i zacumowaniu jednostek rozpocznie się biesiada żeglarska na terenie bulwarów nadwiślańskich. O godz. 18.30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięskim załogom. Następnie wystąpi zespół szantowy Własny Port.

Harmonogram wydarzenia    

godz. 10-10.30 – odprawa załóg i służb ratowniczych

godz. 11 – start regat z plaży miejskiej w Nieszawie (przeprawa promowa)

godz. 14-15 – planowane przybycie pierwszych załóg na metę w Toruniu (Przystań Toruń)

godz. 18.30 – wręczenie nagród, scena przy Bulwarze Filadelfijskim, przy Przystani Toruń

godz. 19 – koncert zespołu Własny Port.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem