Koncerty, spektakle, wystawy, instalacje, nocna parada, strefy twórcze - trwa Perspektywy 9 Hills Festival w Chełmnie. Motywem przewodnim jest sztuka radości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na otwarcie Perspektywy - 9 Hills Festivalu zagrali norwescy jazzmani: Tord Gustavsen i Tore Brunborg. Publiczność wypełniła kościół św. Piotra i Pawła w Chełmnie po brzegi, z kolei kościół św. Ducha zamienił się w scenę teatralną. Dwa razy jednego wieczora wystawiono tam spektakl "Mamy problem" Magdaleny Bochan-Jachimek.

W mieście postawiono instalacje, m.in. oryginalną "Myjnię samochodową" i "Pajęczynę". W sobotę można było zobaczyć spektakl Teatru Agrafka i Paradę Chodzących Obrazów oraz sztukę "Zapach czasu". 

W niedzielę (14 sierpnia) między godz. 12 a 22 na rynku ma powstać największy na świecie ekran z tektury falistej, a między godz. 13 a 20 na ul. Grudziądzkiej zaplanowano pokazy klaunów.

O godz. 17.30 w kościele św. Ducha usłyszymy koncert Mariusza Lubomskiego, o godz. 22 na rynku wystąpi Warszawskie Combo Taneczne.

O festiwalu

Perspektywy – 9 Hills Festival to organizowane w Chełmnie od 2016 roku trzydniowe spotkanie ze sztuką. Wydarzenie jest efektem współpracy mieszkańców, którzy co roku w połowie sierpnia otwierają bramy swojego miasta do kościołów, piwnic, podwórek i plenerów, zamieniając je w sale koncertowe, uliczne galerie sztuki i przestrzenie działań animacyjnych.

W realizacji każdej edycji festiwalu uczestniczy ponad 300 chełmnian: wolontariuszy, artystów i animatorów, przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ten festiwal pokazuje, jak za relatywnie niewielkie pieniadze zorganizowac atrakcyjną dla ludzi impreze. Ciekawą, różnorodną, dla każdego. Bez fałszywego zadęcia i megalomanii. Wydarzenia teatralne, muzyczne, plastyczne w pigułce w pięknej scenerii chełmińskiej starówki. Byłem, zobaczyłem, będę polecał.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0