Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz Dnia bez Samochodu w sobotę 17 września z Rynku Nowomiejskiego wyruszy toruńska Rowerowa Masa Krytyczna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Obchodzony w dniach 16-22 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest doskonałą okazją, aby zastanowić się nad sposobem poruszania się po mieście. Czy zawsze trzeba korzystać z samochodu? Czy może lepiej przejść się pieszo, skorzystać z oferty komunikacji publicznej albo pojechać rowerem? – zastanawiają organizatorzy wydarzenia.

Nie musimy go tankować

Stowarzyszenie Rowerowy Toruń zachęca, aby jak najczęściej wybierać rower, który nie tylko jest szybkim i wygodnym oraz ekologicznym środkiem transportu, ale także dobrze wpływa na kondycję oraz pozwala zaoszczędzić pieniądze wydawane na paliwo. Zmianę przyzwyczajeń komunikacyjnych można było rozpocząć od udziału w sobotniej Rowerowej Masie Krytycznej.

- Mamy nadzieję, że coraz więcej Polek i Polaków będzie zauważać codzienne korzyści z jazdy rowerem. Jak doskonale wiemy, rower wpływa na naszą kondycję fizyczną, psychiczną, gdyż uwalniają się podczas jazdy endorfiny, a także pozwala zadbać o nasze portfele, bo nie musimy go tankować - zachęcali organizatorzy przed startem.

Rowerowa gra miejska

Przejazd odbył się w sobotę 17 września. Rowerzyści wyruszyli z Rynku Nowomiejskim i pokonali około 15 kilometrów. Po zakończeniu przejazdu odbyło się losowanie akcesoriów rowerowych. 

W niedzielę 18 września Rowerowy Toruń zaprasza do udziału w rowerowej grze miejskiej typu alleycat. Start godz. 16, niedaleko akademików pomiędzy ulicami Mickiewicza a Słowackiego.

Więcej informacji o obu wydarzeniach na stronie: www.rowerowytorun.com.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zawsze przy tej okazji przeglądam zdjęcia i tym razem jestem zaskoczony, że widziałem więcej niż dwa kaski. Może jest jeszcze dla rodaków nadzieja...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0