W pierwszym spotkaniu nowego sezonu Energa Basket Ligi Twarde Pierniki przegra造 z Treflem Sopot 79:81.

Trefl prowadził już w pierwszej kwarcie, jego przewaga rosła m.in. przez błędy gospodarzy. W końcu jednak Twarde Pierniki zaczęły odrabiać straty. W trzeciej kwarcie Stefan Kenić zdobył trzy punkty, dzięki czemu wynik prawie się wyrównał, toruński zespół przegrywał już tylko 48:50. Niestety po kolejnych rzutach Michała Kolendy drużyna z Sopotu znowu zdobyła wyraźną przewagę.

W ostatniej kwarcie dobrze zagrał Kacper Gordon, dzięki niemu Pierniki wygrywały, ale Trefl zdobył pięć punktów z rzędu. W ostatnich sekundach meczu za trzy rzucali Kenić i Gordon, lecz piłka nie wpadła do kosza. Ostatecznie Pierniki przegrały 79:81.

2 października torunianie znów zagrają u siebie, tym razem podejmą Suzuki Arkę Gdynia. Początek meczu o 15.30.

Twarde Pierniki Toruń - Trefl Sopot 79:81 (13:22, 20:19, 20:20, 26:20)

Twarde Pierniki: Brunk 19, Burns 12, Diduszko 8, Burk 6 (1), Cel 5 i Kenić 13 (3), Gordon 13 (1), Tomaszewski 3, Janczak 0

Trefl Sopot: Watson 18 (3), Kolenda 11 (3), Gordon 10, Pluta 8 (1), Coulibaly 0, Freimanis 14 (2), Zyskowski 14 (2), Wells 3 (1), Kulikowski 3 (1)