Start biegu zaplanowano na Motoarenie. Ponad 400 biegaczek i biegaczy ruszyło ulicami Torunia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Impreza odbywa się w Toruniu już po raz 39. Biegacze rozpoczęli rywalizację na Motoarenie. Ruszyli w stronę Przysieka i na Barbarkę, a następnie biegli ulicami Torunia - Szosą Chełmińską, Polną, Szosą Okrężną i Łukasiewicza. Uczestnicy maratonu przebiegi dwie takie pętle, a półmaratonu - jedną. 

Dla dzieci

Dla dzieci przygotowano krótsze dystanse. Dwu-, trzy- i czterolatki ścigały się na dystansie 100 metrów, dzieci w wieku 5-7 lat miały do pokonania 325 metrów, dziewczynki i chłopcy w wieku 8-10 lat 650 metrów, a starsze dzieci 975 metrów.

Dla każdego uczestnika na mecie czekał medal i słodka niespodzianka, w pakietach startowych dzieci otrzymały różne upominki od sponsorów, m.in. pamiątkową koszulkę imprezy i krokomierz.

Pierwsi na mecie

Jako pierwszy na linię mety przybiegł Grzegorz Kujawski po 2 godzinach i 25 minutach. 6 minut później bieg zakończył Maciej Tomaszewski, jako trzeci przybiegł Dawid Hartleb, któremu dotarcie do mety zajęło niecałe 2 godziny i 37 minut. 

Wśród kobiet najlepsza okazała się Lidia Czarnecka (2 godziny 53 minuty), jako druga na mecie pojawiła się Weronika Lenkiewicz (2 godziny 58 minut). Pierwszą trójkę kobiet zamknęła Veronika Kalashnikova z Ukrainy (niecałe 3 godziny i 4 minuty). 

Dodatkowymi atrakcjami podczas imprezy były spotkania ze znanymi sportowcami: toruńskimi lekkoatletami - Anną Matuszewicz (5. miejsce na MŚ Juniorów w Cali 2022 w skoku w dal) oraz Adrianem Brzezińskim (brązowym medalistą ME w sztafecie 4x100 m, Monachium 2022) a także Adrianem Kosterą rekordzistą świata na dystansie 5-krotnego Ironman i trzecim zawodnikiem Swiss Ultra Triathlon 2022.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem