Piknik historyczny, zajęcia plastyczne dla dzieci, koncerty, wspólne śpiewanie hymnu - mieszkańcy Torunia świętowali 104. rocznicę odzyskania niepodległości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Były kwiaty, okolicznościowe przemówienia, przemarsz i msza, ale nie tylko. 11 listopada na Rynku Staromiejskim odbywał się piknik historyczny z udziałem grup rekonstrukcyjnych, a w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka - warsztaty plastyczne dla dzieci.

Na Rynku można było zobaczyć także sprzęt i pojazdy wojskowe, a także umundurowanie, harcerze brali udział w grze terenowej. Rozgrzać można się było gorącą grochówką. 

Po południu o godz. 17 w auli UMK zaplanowano koncert. Z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza wystąpił skrzypek Adam Falenta, a w programie koncertu znalazły się: polonez "Pożegnanie ojczyzny" M.K. Ogińskiego, Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 M. Karłowicza i II Symfonia c-moll op. 15 autorstwa I. F. Dobrzyńskiego.

 

12 grup mieszkańców powiatu toruńskiego wspólnie zaśpiewało "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach powiatowej kampanii „Niech połączy nas hymn". Śpiewały m.in. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Przebojowe Złotorianki", chór szkolny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie, zawodnicy Mustanga Ostaszewo, morsy z gminy Chełmża, podopieczni Akademii Piłkarskiej GOL Chełmża, członkowie Zespołu Śpiewaczego „Melodia".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem