Chodzi o II etap Trasy Wschodniej, od pl. Daszyńskiego do wlotu w ul. Grudziądzką, za Centralnym Cmentarzem Komunalnym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym fragmencie Trasy Wschodniej rozmawiali wczoraj radni Torunia na posiedzeniu komisji strategii. Niepublikowane dotąd wizualizacje II etapu, od pl. Daszyńskiego do wlotu w ul. Grudziądzką przy granicy Torunia, zamieścił na Facebooku radny Paweł Gulewski (PO). - To obecnie najważniejsze zadanie drogowe, które wraz z uruchomieniem Węzła Południe (dawny Węzeł Czerniewice) na trwale powinno udrożnić Toruń - skomentował Gulewski.

Wizualizacje zaczynają się od skrzyżowania ul. Wschodniej, Skłodowskiej-Curie oraz połączenia z ul. Rydygiera.

II etap Trasy Wschodniej

Ten fragment Trasy Wschodniej będzie jednocześnie nowym odcinkiem drogi krajowej nr 91 w Toruniu, Pierwszym etapem jej nowego przebiegu przez nasze miasto był most im. gen. Zawackiej. Drugim ma być właśnie odcinek między pl. Daszyńskiego a ul. Grudziądzką za Centralnym Cmentarzem Komunalnym. Trzecim będzie fragment od ronda na ul. Łódzkiej do południowo-wschodniej granicy miasta. Bez nich przejazd przez noey most jest lekko "kulawy". Kierowca, który jedzie z południa Polski w kierunku Gdańska i nie chce skorzystać z płatnej A1, nie ma prostej drogi - od pl. Daszyńskiego musi przedzierać się przez miasto, m.in. przez zatłoczony pl. Skarbka i skrzyżowanie ul. Kościuszki z Grudziądzką.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie zapomnijcie dojebać 10 świateł na każdym skrzyżowaniu, a na większych po kilka kompletów.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  PARANOJA - oceniać projekt trasy pod kątem jej wizualnej atrakcyjności. Jakieś makabryczne nieporozumienie. Skoro oceniamy "na oko" to ja sobie napiszę, że wizualizacja jak malowana, drzewka, kwiatki, tylko jakoś ekranów akustycznych brak, domów, bloków brak, syfu, brudu i hałasu brak, no i przejść dla pieszych brak, ale kto by się tym przejmował, skoro jest "San Francisco", autostrada przez miasto. Państwo dziennikarze - to jest nieodpowiedzialne spłycanie poważnego tematu.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  okroić poproszę te plany o połowę w kosztach, pozostałe "oszczędności" czyli de facto zaciągnięte kredyty wrzucić w zbrojenie terenów pod inwestycje- na wysokości Węzła Południe przy S10 i na Abisynii- tak wydane pieniądze przynajmniej mają szansę z czasem się zwrócić z podatków firm i mieszkańców, którzy dla odmiany nie ulokują swoich pieniędzy lub nie wyjadą za pracą do a) Bydgoszczy b)Warszawy/3M/Poznania c) Anglii. Drodzy radni, zamiast bezrefleksyjnie (sry) wrzucać skądinąd całkiem ładne wizki na swoje FB- apelowałbym zająć się tematem lokalizacji węzła południe z otwarciem przy nim terenów inwestycyjnych. Prez. Zaleski, przez nikogo nie niepokojony w temacie ruszenia gospodarki miasta milczy, "autostrady" w mieście stały się celem samym w sobie, a za chwilę nie będzie komu po nich jeździć. hmm?
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  I jeszcze jedno - bardzo mi się podoba, że na głównej stronie Gazety Toruń obok siebie są dwa artykuły: jeden o tym "San Francisco", a drugi o najniebezpieczniejszych przejściach dla pieszych. Jeden i drugi się uzupełniają, są nierozerwalnie związane, a pisane są, jakby były z innych planet.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Projekt ambitny. Licząc pieniądze, to czy stać nas aby skrzyżowanie Polnej z trasą Wschodnią było bezkolizyjne przy dzisiejszym ruchu na Polnej? Bardziej przydałoby się bezkolizyjne skrzyżowanie dzisiejszej Średnicówki z Grudziądzką.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  a co to ma wspólnego z San Francisco?
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  prima aprilis już był ;) kto państwu tor i ber wypisuje recepty? proszę podać namiar ;)
  @seba-76 ci żadne leki i lekarz już nie pomoga, a o cuda możesz prosić w kosciele
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  Wielgachne węzły samochodowe jako wyznacznik rozwoju miasta - so 1980s...
  już oceniałe(a)ś
  9
  4