Ostatniej warstwy asfaltu brakuje na nowych jezdniach ul. Podgórnej od Szosy Chełmińskiej do Czarlińskiego. Obecnie drogowcy prowadzą główne prace na odcinku od Kołłątaja w kierunku Grudziądzkiej. Cała trasa ma być gotowa do końca sierpnia br.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po modernizacji Szosy Chełmińskiej od średnicówki do skrzyżowania z ul. Bema, przebudowa ul. Podgórnej jest kolejną dużą inwestycją w tej części Chełmińskiego Przedmieścia. Na odcinku do ul. Czarlińskiego gotowe są dwie jezdnie. Aby mogli nimi przejechać kierowcy, trzeba jeszcze ułożyć ostatnią, tzw. ścieralną warstwę asfaltu. Przy skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Podgórnej powstało 16 dodatkowych miejsc do parkowania, udostępnionych już kierowcom. - Obecnie drogowcy mają najwięcej pracy na odcinku od Kołłątaja w stronę Grudziądzkiej - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. - Przekładają biegnące pod ziemią gazociąg i wodociąg. Roboty ziemne potrwają do końca maja. Potem wykonawca zacznie prace drogowe na tym odcinku.

Po przebudowie modernizowany odcinek ul. Podgórnej od Szosy Chełmińskiej do Kołłątaja będzie dwujezdniowy. Powstaną też chodnik i ścieżka rowerowa. - U zbiegu ulic Czarlińskiego, Podgórnej i Kołłątaja będzie małe rondo, które zredukuje prędkość pojazdów, zapewniając w tym miejscu wysoką przepustowość - tłumaczy Kobus-Pęńsko.

Roboty powinny się skończyć do 31 sierpnia 2016 r. Wykonawca, firma Strabag, wycenił swoje usługi na 2,35 mln zł.

Drogowców można też spotkać na innych toruńskich osiedlach. Przebudowują m.in. Zaułek Dworcowy wraz z fragmentem ul. Batorego. - Kończymy budowę kanalizacji deszczowej oraz ustawiamy krawężniki - wylicza Tomasz Królak z firmy Skanska. - Ułożyliśmy podbudowę z kruszywa, a w przyszłym tygodniu planujemy wylewać asfalt.

Prace kosztują 452 tys. zł. Ich wykonawcą jest firma Skanska.

Po przebudowie Zaułek Dworcowy usprawni przejazd pomiędzy ul. Dworcową i Batorego. Zgodnie z umową wykonawca ma się uporać inwestycją do połowy sierpnia br. Wykonawca, firma Skanska, zainkasuje 452 tys. zł.

W środę o godzinie 15.30 MZD zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Zaprojektuj ulicę". Tym razem będzie dotyczyło opracowania projektu dla ul. Chabrowej na toruńskich Wrzosach. Będzie to już drugie spotkanie z mieszkańcami tej ulicy. Tym razem drogowcy przedstawią plan zagospodarowania terenu ul. Chabrowej od Storczykowej do Kwiatowej. Zbiórka zainteresowanych tematem na skrzyżowaniu Chabrowej i Storczykowej.

INTERNET

Więcej informacji na ten temat

torun.wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ale masakra te zdjecia!
  @moja1stara Specjalnie tak robią, żeby nie było widać skali przedsięwzięcia. Wszak to sztuka tak sfotografować 100 metrów ulicy, aby wyglądała jak wielka, rozgrzebana arteria w sercu wielkiego miasta.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ze zdjęć nie wynika jakoby gdzieś tam brakowało tylko jednej warstwy asfaltu.
  @religijnych.uczuc.obraza zdjęcia jak zwykle robił mistrz aparatu -GW wymieńcie fotoreportera bo ten was oszukuje! Wszystkie zdjęcia podobne, w krótkiej perspektywie, na żadnym nie widać 2 jezdni, ronda i braku 1 warstwy asfaltu. Mamy za to kilkanaście zdjęć jak robotnicy walczą z ułożeniem obrzeża jezdni. Masakra.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  do 31. sierpnia...kończą...faktycznie...kosmiczna szybkość robót na tej ważnej dróżce miejskiej
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Znowu narzekacie! A tymczasem pan Karkosik się wzbogacił, coś skapnęło urzędnikom, więc też się wzbogacili, a na dodatek czterech drogowców miało zajęcie przez pół roku. Trzeba dostrzegać pozytywy!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kończy się ten kolejny rekordowy jeżeli chodzi o trwanie i nic nie robienie remont, czy też przebudowa. Znowu całymi dniami nic się nie działo, albo pracowało zaledwie kilku pracowników. Mimo dobrej pogody, mimo braku opadów, mimo braku praktycznie zimy.... pustki. Znowu, znowu.... tysiące mieszkańców musiało nadrabiać niepotrzebnie przez wiele miesięcy kilka kilometrów dziennie, żeby dojechać do domu. 8 miesięcy x 25 dni roboczych x 2,5 km x 2 (w dwie strony) daje nam to ok. np. 1000 kilometrów dodatkowo zrobionych po Toruniu przez jeden samochód, bo ktoś nie potrafi zmobilizować budowlańców, żeby zrobić to w 2 miesiące... Powstaje wielkie skrzyżowanie z fatalną organizacją ruchu, świateł, z rozbiciem drogi czteropasmowej na dwupasmową itd itp. I co.... i za jakiś czas ruszy budowa Staromostowej, a potem puszczą Sz.Chełmińską jeszcze tramwaj - i znowu będzie wszystko rozpieprzone i pozamykane.... Toruń.
  @marcin.grzegorz Nie narzekaj przynajmniej koledzy towarzysza Zaleskiego z ELKARDU znów natrzepią kasy ! Reszta się nie liczy !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0