Firma Emtor, która w całej Polsce rozprowadza wózki widłowe, w poniedziałek otworzyła nową halę w Toruńskim Parku Technologicznym. Magazynuje w niej wózki oraz podzespoły.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Emtor to uznana marka wśród przedsiębiorców, którzy potrzebują w swojej działalności wózków widłowych. Firma sprzedaje nowe i używane pojazdy, świadczy też szereg związanych z nimi usług. W Emtorze można wynająć wózek na długi okres lub nawet jeden dzień, naprawić go w ramach serwisu, zlecić przystosowanie do wymogów Urzędu Dozoru Technicznego, wynająć pojazd wraz z obsługą serwisową i operatorem.

Firma powstała w 1988 r. i od początku zajmowała się wózkami, dziś ma ok. 10 proc. udziału w krajowym rynku i jest dystrybutorem pojazdów marki Yale. Jej centrala mieści się w Toruniu, poza nią działa sieć rozsianych po Polsce oddziałów.

W poniedziałek Emtor otworzył nową halę magazynową przy ul. Włocławskiej. Wykonawca konstrukcji również jest z Torunia - to Firma Budowlana Fijałkowski i S-ka. Wewnątrz stoją wózki czekające na klienta oraz podzespoły, które stąd są wysyłane do serwisów w całej Polsce. Transport odbywa się nocą, by dzień po zgłoszeniu zapotrzebowania niezbędne części znalazły się we właściwym punkcie.

- Jak wielu zaczynaliśmy działalność w garażu, dziś ten garaż jest już nieco większy - przemawiał prezes spółki Jerzy Holc.

Na otwarcie hali zaprosił prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który zwiedzał obiekty zakładu i opowiadał pracownikom o planach przebudowy ulicy Łódzkiej, która prowadzi m.in. do ich firmy.

- Często mówi się o tym, jak to miasto powinno ściągać inwestorów np. z dalekiej Japonii - mówił prezydent. - Mieliśmy takich inwestorów w strefie ekonomicznej pod Toruniem, po kilku latach okazało się, że to mgliste rozwiązanie bez dalszej perspektywy. Najcenniejsi są ci, którzy są tutaj na miejscu. Często jako firmy rodzinne inwestują swój majątek.

W tym miejscu Torunia Emtor działa od 2011 r. Uruchomił wówczas pierwszą halę warsztatowo-magazynową. Wcześniej kupił ziemię od Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która urządziła Toruński Park Technologiczny, a część gruntów rozdysponowała w konkursie wśród prywatnych inwestorów. Po kilku latach w sąsiedztwie hali powstał biurowiec, który służy Emtorowi i jego spółce Seito Polska. Otwarta w poniedziałek hala jest trzecim obiektem w kompleksie.

Emtor w całej Polsce zatrudnia ok. 240 pracowników, a Seito aż 1500. W centrali działają wyspecjalizowane działy: inżynieryjny, techniczny oraz serwis baterii do wózków. Business Centre Club, do którego należy firma, w tym roku uhonorował ją Medalem Europejskim za usługi serwisowe.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  otwarto magazyn !! super inwestycja !!
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Zdjęcie nr.1 wózki kompletacyjne z Rudy Śl. Gdzie serwisanci pod koniec dostali kopa w tyłek od kierownika oddziału Kraków a prezes o niczym nie wie. Ps. Byłem przeżyłem, nie zapomnę Pana G.N
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  I super! Będzie praca :) ja zrobiłem kurs wózków widłowuch w poznaniu w japan lift, ale skoro praca jest w Toruniu u takiej firmy, to nie ma co się oglądać na miasto, jeżeli płaca będzie dobra
  już oceniałe(a)ś
  0
  0