Jedna z najlepszych baz wioślarskich powstała w Toruniu
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W budynku przystani sportów wodnych przy ul. Popiełuszki będzie się mieściła baza treningowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i AZS UMK. To obiekt wielofunkcyjny, wolnostojący, o nowoczesnej, rozczłonkowanej bryle bez podpiwniczenia. W części parterowej znajdą się hangary na łodzie wioślarskie i żeglarskie oraz szkutnie do naprawy sprzętu. Na parterze mieści się także ogólnodostępna marina z pomieszczeniami socjalno-sanitarnymi dla turystów, m.in. kuchnią i prysznicami, z których będą mogli skorzystać żeglarze i wioślarze pływający Wisłą.

Druga część budynku jest trzykondygnacyjna i pomieści biura, zaplecze sanitarne i szatnie dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz pomieszczenia towarzyszące: sale odnowy biologicznej, zespół siłowni i ergometrów oraz salę konferencyjno - szkoleniową dla 60 osób wraz z zapleczem. W poziomie parteru we wschodniej części budynku trzykondygnacyjnego została zaadaptowana istniejąca niecka basenu wioślarskiego. Budynek jest w pełni przystosowany dla niepełnosprawnych.

W lipcu 2015 roku miasto podpisało umowę z wykonawcą firmą PREFABET Białe Błota. Koszt inwestycji - 10 mln zł brutto - był w połowie sfinansowany przez miasto, a w połowie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zakwalifikowało to zadanie do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu i przyznało Toruniowi na jego realizację 5 mln zł.

Projekt Przystani Sportów Wodnych w Toruniu otrzymał wyróżnienie w kategorii "Sportowa architektura regionu 2016" w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem