Po raz kolejny torunianie spotkali się we wtorek na "łańcuchu światła" - manifestacji przeciwko zamachowi na polskie sądownictwo.
W kilka godzin po domniemanej strzelaninie na Bydgoskim Przedmieściu policjanci zatrzymali pierwszych podejrzanych. Kryminalni z Torunia i Bydgoszczy nadal pracują nad tą sprawą.
We wtorek krótko po godz. 16 na drodze krajowej nr 91 - ul. Grudziądzka na wysokości granic administracyjnych Torunia - doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów.
Na rogu ulic Mickiewicza i Matejki w Toruniu słyszano strzały, uszkodzony został dom mieszkalny. Podobno kogoś siłą wciągnięto do samochodu. Policja wyjaśnia, co się wydarzyło. Prosi świadków o kontakt.
Parklet to coś więcej niż ławka. Można na nim nie tylko usiąść, ale też wygodnie rozłożyć mapę, przeczytać książkę lub wypić kawę.
Hotel w nadmorskiej Ustce wezwał policję do bezwstydnika, który wszczyna awantury i sieje zgorszenie. Miał przy sobie rower miejski z wypożyczalni w Toruniu.
Zidentyfikowano znalezione w Grudziądzu dziecko - rozpoznały je babcia i ciotka chłopca. Policja zatrzymała również matkę, która jest podejrzewana o porzucenie synka.
W poniedziałek prof. Lech Morawski został pochowany na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Prezydent Andrzej Duda pośmiertnie odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Okno otwarte - hałas, okno zamknięte - hałas, raz większy, raz mniejszy, ale przez całą dobę. - Musieliśmy przenieść sypialnię do innego pomieszczenia. Nie dało się tego wytrzymać - mówi Zbigniew Cołbecki. Mieszka dwa piętra nad klimatyzatorem Żabki...
Niezwykle pechowo zakończył się debiut zawodnika Get Well Toruń w angielskiej lidze. W 9. biegu w dmuchaną bandę wkomponował go Niemiec Eric Riss - jego kolega z drużyny "Lwów".
Po raz drugi w Toruniu manifestowali przeciwnicy wprowadzanych przez PiS reform w sądownictwie. W poniedziałek wieczorem utworzyli znów łańcuch światła pod Sądem Okręgowym przy ul. Piekary.
Chłopczyk ma ok. 2 lat. Policja z Grudziądza prosi o pomoc w identyfikacji dziecka.
Przeciwnicy wprowadzanych przez PiS reform w sądownictwie nie składają broni. W poniedziałek o godz. 21 szykują kolejną manifestację "Łańcuch światła" pod sądem okręgowym przy ul. Piekary w Toruniu.
Sześć samochodów osobowych i jedna ciężarówka zderzyły się na autostradzie A1 w stronę Gdańska. Cztery osoby są ranne.
Stare zamki i odnowione pałace, nieczynne kopalnie, potężne twierdze i umocnienia. Przedstawiamy miejsca w regionie, które warto zobaczyć z Paszportem Turystycznym.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.