- Gdy tylko zostanie otwarty konkurs na organizację halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce Toruń będzie gotowy, by złożyć swoją ofertę - zapowiedział we wtorek prezydent miasta Michał Zaleski.
W Toruniu odbyła się pierwsza konferencja prasowa Polskiej Fundacji Przemysłu Kosmicznego, która chce rozwijać sektor kosmiczny w Polsce, tworzyć dla niego rozwiązania prawne i kształcić przyszłe kadry.
W całej Polsce zmarły 372 osoby, w naszym województwie aż 38 - wynika z wtorkowego raportu Ministerstwa Zdrowia.
Aleksandra Kalocińska-Szumska - specjalistka oraz brokerka innowacji w Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK - została ekspertką Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w programie operacyjnym Inteligentny Rozwój.
W niedzielę Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu przyjął 35 pacjentów z koronawirusem. W poniedziałek późnym wieczorem na szpitalnym podjeździe czekało dziewięć karetek.
Samoloty rejsowe w lutym omijały lotnisko w Bydgoszczy szerokim łukiem. Sytuacja poprawi się z końcem marca, gdy połączenia do Warszawy ma wznowić LOT.
Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej torunianie tracą dwa punkty do ósmej w tabeli Spójni Stargard.
Prof. Piotr Hofmański, absolwent prawa i ambasador UMK, został prezydentem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Jest pierwszym w historii przedstawicielem Europy Wschodniej na czele tego organu sprawiedliwości. Jego kadencja potrwa trzy lata.
Na remontowanym od prawie roku moście im. Józefa Piłsudskiego drogowcy poszerzają chodnik, budują pochylnię dla niepełnosprawnych i montują balustradę wewnętrzną, która oddzieli pieszych od stalowej konstrukcji.
37-letni amerykański zawodnik poprosił o rozwiązanie kontraktu.
Ponad 10 tys. nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce, prawie 600 w woj. kujawsko-pomorskim - raport z poniedziałku.
Europejska Unia Nadawców, która zrzesza publiczne stacje telewizyjne i radiowe na kontynencie, podsumowała wyniki oglądalności mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Toruniu.
Uregulowanie dolnej Wisły i budowa stopnia wodnego w Siarzewie poprawi bezpieczeństwo tamy we Włocławku, zapewni czystą energię i ekologiczny transport - przekonywali zwolennicy tej inwestycji na spotkaniu zwołanym przez marszałka Piotra Całbeckiego.
W poniedziałek według planu miała rozpocząć się rozbiórka domu, w którym mieszkała legendarna przedwojenna gwiazda kina. Społecznikom udało się jednak zatrzymać prace.
Takie jest życie, słodko-gorzkie i tak też potraktuje cię twoje miasto, gdziekolwiek ono jest: będzie najwspanialszą sceną triumfów, ale przy porażce nie pozostawi złudzeń.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.