Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I wystarczy...
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Artykuł o pięciu kadencjach prezydenta Zaleskiego jest w mojej ocenie przede wszystkim sygnałem do zastanowienia się nad nowymi kandydaturami w najbliższych wyborach samorządowych. Jest ku temu najwyższa pora. Zwłaszcza, że Michał Zaleski, być może, zdecyduje się na start w wyścigu o szóstą kadencję.
  Wierzę, że wyniki w wyborach w 2018 roku, dużo słabsze niż w poprzednich wyborach, pokazały tendencje spadkową popularności prezydenta. Ta tendencja w ostatnim okresie znacznie się nasiliła wskutek jawnego już lekceważenia przez prezydenta Zaleskiego opinii społecznej oraz ignorowania starań organizacji obywatelskich - sprawa Wrzosowiska, bezprawne wycinanie drzew na terenie Kępy Bazarowej, a przede wszystkim - podjęcie jednoosobowo ( niestety rada miasta nie potrafiła nawet zdystansować się , nie mówiąc o sprzeciwie ) decyzji o budowie ECF Camerimage. Decyzji, która nałożyła na miasto ogromny ciężar finansowy i której efekt, czyli wybudowane ECF, nie będzie służyło mieszkańcom, a głównie Fundacji Tumult.
  Dziś jest już inny klimat dla bezceremonialnego zarządzania miastem przez prezydenta. Konieczność wyboru nowego kandydata, który zaoferuje mieszkańcom inne drogi rozwoju miasta, a także rzetelny program realizowania potrzeb torunian, staje się naprawdę paląca.
  Przez te pięć kadencji prezydent Zaleski zmienił Toruń, zwłaszcza w dziedzinie inwestycji i dzięki pozyskanym funduszom unijnym. Nie zamierzam deprecjonować tych dokonań.
  Ale chciałabym, by nastał czas nowego prezydenta, nowych pomysłów dla Torunia, czas dobrej, partnerskiej współpracy z mieszkańcami i reprezentującymi ich organizacjami obywatelskimi.
  Już najwyższa pora na nowe otwarcie w Toruniu.
  @dziurkawnosie
  Popieram!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Apodyktyczny jegomość, który nie bardzo potrafi słuchać... Ostatni przykład chociażby przeszklone 'wychodki' na bulwarze.
  Poza tym koniukturalny do bólu - od działacza PZPR, po uczestnika procesji i radiomaryjnych 'przytulaków' z Rydzykiem.
  Doskonale wychodzi mu przecinanie wstęg wszelakich i gładka gadanina pod publikę, ale z zarządzaniem z prawdziwego zdarzenia bywa już różnie. Mnie ta postać jakoś szczególnie nie cieszy...
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Na 70 urodziny i 20 rocznicę rządów jedyne czego jako torunianin mu życzę to rychłej emerytury. #zaleskiout
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Żadnego szacunku dla historii miasta. Historię zalał betonem, autostradami donikąd, pozasłaniał ekranami. Chełmionkę np. można już tylko podziwiać na obrazkach. Wybierzcie go jeszcze raz to Wam załatwi i Bydgoskie ...Cieszę się, że mogę tu wyrazić swoją opinię. Uważam tego pana za jednego z większych szkodników w historii Torunia, choć pewnie wielu ma inne zdanie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Coś się tam za dużo piwka i szampana lało po tych wszystkich "wygranych wyborach". Potem ciężka choroba a teraz nawrócenie do tak zwanego boga w postaci rydzyka. Oj pewnie w spółdzielni za każde ustawione mieszkanie też flaszka poszła. No już czas odejść panie "PREZYDĘCIE". Może zostały ci jeszcze resztki honoru. Wykorzystaj to. Nie wyrządzaj temu pięknemu miastu więcej szkód. Na pohybel dziadu
  @loginzczapy
  Lubię czytać opinie torunian o pięknie swojego miasta. Dla mnie Bydgoszcz jest o wiele piękniejsza. Pozdrawiam miłośników Torunia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Myślałam, że pokusicie się o coś więcej, jak np. wspomnienie dlaczego Zaleski w ogóle kandydował za pierwszym razem. Otóż kandydował, bo nie chciał zapisać się do SLD, a potem SLD ogłosiło, że ludziom bez legitymacji miejsca na listach wyborczych nie należą się. Zaleski złożył wówczas wniosek o przyjęcie do partii, ale ze względu na jego koniunkturalizm otrzymał odmowę. Zawziął się i założył własny komitet. Od tego czasu pieczołowicie gumkuje ze swojego życiorysu epizod romansów z PZPR i SLD. Co, zresztą, fajnie widać na podstronie bip z jego biogramem, gdy użyje się archive.org. Łącznie z tym, że Googlowi pisma przedsądowe wysyłał, żeby w wynikach wyszukiwania nie wyskakiwała ta informacja. I brakuje mi tu wstępu, ZNP, legitymacja partyjna i ulga w MSM, gdy przestał być prezesem...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Skoro ten Pan pasuje mieszkańcom Torunia to niech rządzi nadal. Uważam, że jest hipokrytą i nie ma kręgosłupa ani żadnych zasad moralnych. Nie ma charakteru. Podliże się wszystkim. I tym z PZPR-u i tym z innej opcji. Czasami warto jednak popatrzeć w czyste lustro. I zastanowić się nad sobą. No, ale jednak w takim przypadku potrzebny jest honor.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0