Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak się jest w w Toruniu na co dzień to moze tak tego nie czuć ale jak się wraca po kilku dniach to wtedy można poczuć że Toruń jest fajnym miastem do mieszkania .
  już oceniałe(a)ś
  28
  17
  Ja bym sie tym tak nie cieszyl!!! Bydgoszcz i tak ma mniejsze bezrobocie moze nie dwa razy mniejsze mimo tego ze jest 2x wieksza to jednak!!!! Panowie wlodarze do roboty - lenie i pozerzy!!!!
  już oceniałe(a)ś
  20
  12
  zamiast cieszyć się z tego małego sukcesu obu miast, jak zwykle skakanie sobie do gardeł :) w sprawie "sukcesów" marszałka Całbeckiego nie będę się wypowiadał bo świadczą o tym wszystkie możliwe rankingi i zestawienia, gdzie kuj-pom jest na szarym końcu... gdyby ta polityka pompowania kasy była równomierna, to w wymienionym rankingu znalazłyby się jeszcze Włocławek i Grudziądz.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ślepym na fakty miłośnikom Bydgoszczy, szczególnie tym bluzgającym jadem na forum, przypomnę jeszcze, że - w zależności od rocznika i źródła pochodzenia zestawienia - na listach największych polskich przedsiębiorstw jest zawsze od 7 do 10 firm (z grona; Neuca, TZMO, ThyssenKrupp, KSC, Apator, Toruń-Pacific, Nova Trading, Janus, RUG Riello, Rywal-RHC) a z Bydgoszczy zawsze i tylko Pesa. Przy czym Pesa jest w rankingach za czterema firmami z Torunia. Lubię Bydgoszcz. I tylko dziwie się, dlaczego jest w niej tyle niemocy. No i szkoda, że wszystkie swoje żale i kompleksy Bydgoszczanie wyładowują na Całbeckim i Torunianach pracujących w Bydgoszczy.
  @cromio Po prywatyzacji KSC wyprowadzi PSL do W-wy i Toruń od razu zejdzie ponizej średniej. To samo z Toruń-Pacyfic ktory de facto jest w Lubiczu. Podobnie Apator. Dla rozwoju regionu i samej gospodarki wazniejsze sa firmy typu PESA niz handlarze typu Neuca,czy Janus. Wystarczy dokładniej zbadać dane z ktorych wynika, ze miasto Bydgoszcz generuje miejsca pracy nie tylko dla samego miasta, ale dla całego powiatu bydgoskiego: Solec, Biale Błot, Osielsko. A Toruń i powiat toruński ? Powiat toruński generuje tylko bezrobotnych, bo jakie firmy są w ZłejWsi czy w CHełmzy.
  już oceniałe(a)ś
  9
  4
  @cromio Fakty są takie kolego że co czwarte ogłoszenie o pracę w województwie pochodzi z Bydgoszczy a stopa bezrobocia w Powiecie Bydgoskim a Toruńskim to przepaść różnica ponad 6%. To są fakty ekonomiczne i dla każdego średnio rozgarniętego licealisty z dostatecznym na świadectwie z ekonomii jest to zrozumiałe. Dla niektórych Torunian widoczne jest to za trudne.
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  @tedek1 Glupi jestes!!! W ZłejWsi(Małej ZłejWsi) produkuje sie np. ogrodzenia, łudki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @pirx Bezrobocie: Kujawsko-Pomorskie: 14,5%, Bydgoszcz: 6,6%, Powiat bydgoski: 10,4%, Toruń: 7,8% Powiat toruński: 18,0% Z powyższego wynika, że firmy z Bydgoszczy generują miejsca pracy zarówno w samym miescie, jak i w powiecie bydgoskim (okoliczne gminy). W Toruniu takiej zależnosci nie ma, co widać wyraźnie z powyzszych danych. Do tego co dziennie do Bydgoszczy dojezdza ok. 30 tys Torunian. Gdyby nie import siły roboczej to bezrobocie w Toruniu przekroczyłoby 10%!
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Najważniejszym w tym rankingu jest dochód i pozyskane środki z unii. Gdyby nie to, że Toruń okrada wszystkie miasta w województwie z dotacji przyznawanych przez Całbeckiego to byłby daleko. Jak kasa się skończy i nie będzie co dzielić to zobaczymy ile zostanie na inwestycje. Problemem będzie utrzymanie tej megalomani i pomników Całbeckiego i Zalewskiego. Po co te Jordanki w takiej skali?! Same opłaty za ogrzewanie to będą grube miliony!
  @lokalny_patriota1 sierota jestes!
  już oceniałe(a)ś
  7
  12
  Para twardych danych, których Bydgoszczanie z pewnością nie przyjmą do wiadomości, bo dla nich wszelki sukces Torunia to owoc złodziejstwa Całbeckiego i Torunian kradnących miejsca pracy w Bydgoszczy. NB: ciekawe, że i tu i tu mowa o złodziejstwie. Jakaś projekcja własnych myśli? Otóż Bydgoszcz ma ok. 21.000 firm, które generują dochód roczny w wysokości ok. 2,7 mld zł. A Toruń ma ok. 13.000 firm (w proporcji do mieszkańców to równowaga, z małym plusem na rzecz Torunia), które generują 2,6 mld zł rocznego dochodu! Czyli w płaconych podatkach jest źródło rozwoju Torunia a nie w wyłudzanych dotacjach. Nie mówiąc już o żałośnie małej dochodowości firm bydgoskich (zacofanie, brak postępu, nieefektywne branże itd.). Ponieważ dane te pochodzą z urzędów skarbowych w Bydgoszczy i Toruniu, nie obejmują firm, które rozliczają się bezpośrednio z Kujawsko-Pomorska Izbą Skarbową w Bydgoszczy. A tych parokrotnie więcej jest ulokowanych w Toruniu (patrz proporcje 8 : 1 w rankingach największych polskich firm). Podsumowując, Bydgoszcz coraz bardziej przypomina Rosję: jest wielka ale głupia i bezproduktywna. Wielka Rosja ma PKB wielkości Hiszpanii, wielka Bydgoszcz ma dochody wielkości dwa razy mniejszego Torunia. Ot, i cała prawda gospodarcza o Bydgoszczy i Toruniu. Że nie wspomnę o innych aspektach rozwoju obu miast.
  @cromio prawda w oczy kole jak widac po minusach ..no w tym jest ich wiecej :) szkoda tylko ze zaleski to kompletna porazka jesli chodzi o przyciaganie biznesu..gdyby choc troche sie straral to byloby jeszcze lepiej...a tak nawet bezrobocie mamy troche wieksze od nich..no i nie mamy ich parku przemyslowego ..naprawde czegos extra ..pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  6
  6
  @cromio Skoro jest tak świetnie dlaczego jest tak źle? Dlaczego pomimo sąsiedztwa autostrady żadne nowe firmy nie lokują się w Toruniu? Bydgoszcz coraz bardziej przypomina Rosję? Ty chyba naprawdę coś bierzesz. W Bydgoszczy nie ma siedzib spółek i w tym problem tylko ile jest miejsc pracy. Neuca ile daje miejsc pracy w Toruniu?
  już oceniałe(a)ś
  7
  4
  @cromio KSC wyprowadzi PSL do W-wy i Toruń od razu zejdzie ponizej średniej. Toruń-Pacific ktory de facto jest w Lubiczu. Podobnie Apator. Dla rozwoju regionu i samej gospodarki wazniejsze sa firmy typu PESA niz handlarze typu Neuca,czy Janus. Wystarczy dokładniej zbadać dane z ktorych wynika, ze miasto Bydgoszcz generuje miejsca pracy nie tylko dla samego miasta, ale dla całego powiatu bydgoskiego: Solec, Biale Błot, Osielsko. A Toruń i powiat toruński ? Powiat toruński generuje tylko bezrobotnych, bo jakie firmy są w ZłejWsi czy w Chełmzy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  @cromio Hmm to czemu tylu Torunian musi pracować w tej głupiej Rosji?? Odpowiesz na to jakoś racjonalnie posługując się argumentami bo narazie żadnych nie przedstawiłeś
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  @borba_1 To akurat jest bardzo proste. Te wasze masowo potworzone urzędy trzeba zasilić mądrymi ludźmi, o których w Bydgoszczy trudno. Bo przecież wy, jak rasowe komuchy i pasożyty, zgarniacie do siebie głównie wszelkie urzędy. Co który powstanie, to już ruch w Bydgoszczy: "Do nas, do nas!" Biznesu w Bydgoszczy nie ma, to choć w urzędach na państwowych posadach ludzie sobie popracują. Proste, prawda?
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  @cromio Bezrobocie: Kujawsko-Pomorskie: 14,5%, Bydgoszcz: 6,6%, Powiat bydgoski: 10,4%, Toruń: 7,8% Powiat toruński: 18,0% Z powyższego wynika, że firmy z Bydgoszczy generują miejsca pracy zarówno w samym miescie, jak i w powiecie bydgoskim (okoliczne gminy). W Toruniu takiej zależnosci nie ma, co widać wyraźnie z powyzszych danych. Do tego co dziennie do Bydgoszczy dojezdza ok. 30 tys Torunian. Gdyby nie import siły roboczej to bezrobocie w Toruniu przekroczyłoby 10%!
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @cromio No to prawda. Prosty to ty jesteś. Chyba nie zaliczasz się do tych mądrych Torunian dlatego mniemam że twoje rozgoryczenie wynika z niemożności znalezienia pracy w Bydgoszczy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0