Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Na Grudziądzkiej zginął przecież staruszek na przejściu, na Szosie Chełmińskiej dziecko, Na Skarpie rowerzystka. Trzy śmierci na miejscu. Podjęto reanimację, więc ich nie ujęto w statystyce, czy jak?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Toruńska policja od kilkunastu lat notuje zmniejszanie się przestępstw w poszczególnych kategoriach i zwiększanie wykrywalności. Z uwagi na ten czas to liczba przestępstw powinna spaść co najmniej do liczby ujemnej w skali roku, a wykrywalność powyżej 100 % ! Statystyka jest narzędziem fałszowania rzeczywistości o raz okłamywania społeczeństwa. Da się przecież statystycznie udowodnić, że rolnik prowadzący poboczem drogi krowę ma z nią średnio po trzy nogi ? Da się ! Zapomnieli, że PO-PSL podwyższył próg wartości mienia przy kwalifikacji przestępstw co spowodowało, że w tej kategorii ich liczba spadła o kilkadziesiąt procent ! To są zwykłe manipulacje. Jak dodać do tego niekompetencję, brak aktywności, "skręcanie" spraw, niską efektywność to mamy rzeczywisty obraz policji w całym kraju. Dochodzi do tego jeszcze uniżoność kierownictwa policji wobec polityków każdego szczebla. Z zasady istnienia policja miała być a'polityczna, a tak nigdy nie było. Praktycznie co roczne reorganizacje i plany naprawcze tylko psuja tą służbę, a morale policjantów jest bardzo niskie o ile jeszcze jest.
  @1robert315 Trafna diagnoza - policjanci to prymitywy. Winien system zatrudniania i szkolenia. Plecaki, durna psycholog decydująca o przydatności, technikum samochodowe + 6 miesięczny kurs = śledczy. Dodać do tego durnych prokuratorów = obraz nędzy i rozpaczy
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Na drogach jest groźnie, ale policji nie widać. Rzadko widuję patrole policyjne na drogach. Szansa, że policja kogoś złapie na szaleńczej jeździe, jest bardzo niewielka, więc ludzie jeżdżą dokładnie tak, jak chcą. Poza tym, policja za mało koncentruje się nie na tych, co trzeba - na pieszych, rowerzystach. Rowerzyści bardzo rzadko powodują wypadki, w których ginie ktoś inny niż oni sami, a takie wypadki z winy pieszych są bardzo sporadyczne. Policja powinna koncentrować się na kierowcach, którzy są powodem zdecydowanej większość nieszczęść na drogach, powodują także większość wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów. W 2015r. podczas akcji w Bydgoszczy, gdzie policja sprawdzała zachowania pieszych i kierowców wobec pieszych, 95% mandatów dostali kierowcy - w cywilizowanych krajach, gdzie od kierowców wymaga się dużo więcej niż w Polsce, a od pieszych mniej i mimo tego jest zdecydowanie bezpieczniej dla pieszych, wielu z nich straciłoby prawo jazdy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0