Więcej
  Komentarze
  Dzięki 500 plus dużo osób się nie rejestruje w PUP. Bardzo się cieszymy, że wszyscy dajemy 500 + dla złodziei, gdyż (jak mówi pani premier "polskim rodzinom się należy"). Jeżeli jedno z rodziców zarabia 1600 zł, a drugie np wiele tysięcy miesięcznie a żyją w konkubinacie i posiadają jedno dziecko to 500 plus im się należy, gdyż kryterium 800 zł nie zostanie przekroczone. Ustawa jest tak stworzona, aby mogli kombinować. Wystarczy napisać oświadczenie, że jest się samotną matką bądź ojcem. Ojciec (bądź matka) często stoi obok z dzieckiem na rękach i śmieje się w kułak. 500 plus dostają również bogacze - na następne dzieci. 500 + dostają prowadzący działalność gospodarczą, gdyż najczęściej wykazują zerowe bądź ujemne dochody bo w koszty wrzucają wszystko co się da, a ich prawdziwe zyski są często bardzo duże. Również rolnicy, dostają 500 plus gdyż nie wystawiają faktur, więc wykazują straty mimo wysokich realnych dochodów. Po prostu oszukują. To dzięki naszej kochanej prawicy tak, jest że nie trzeba robić bo pieniążki same rosną na drzewach, a właściwie inni na nas robią. Tylko komuchom to się nie podoba bo mówią, że inflacja wynikła z 500 plus obniża ich realne dochody.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bezrobocie w Troluju spada, bo w Bydgoszczy ostatnimi czasy sporo firm się otwiera, a kolejne są w budowie (centra logistyczne m.in.). To są fakty na przykładzie lokalnych patriotów - Areczka vel Mareczka i pana rowerka bez przerzutek... Rano pokornie wstają i zjeżdżają do znienawidzonej Bydgoszczy do roboty, a po godzinach, jak już wrócą do swojej wsi, zaczynają wyładowywać frustrację poprzez pisanie nienawistnych komentarzy, gryząc rękę która ich karmi =)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale to nie jest kwestia większej ilości miejsc pracy, lecz efektu 500 plus, przez który to program ludzie przestają się rejestrować w urzędzie pracy, bo w końcu pieniądze dostają za darmo.
  @Liliana Lewandowska A skąd Lilianno to wiesz? Masz badania na ten temat? Czy może piszesz to bo ci żal d*&pę ściska, że się na 500+ nie załapałaś?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Liliana Lewandowska Sama dzieci nie masz i żyjesz wygodnie, a innym tego odmawiasz ? Weź się za przedłużenie gatunku lewacki POmiocie !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Liliana Lewandowska Przecież to oczywiste, po pierwsze nagminnie rezygnują z pracy, a po drugie nie rejestrują się jako osoby bezrobotne. Zgadza się, że to sprawa tych matek, no przecież nikt nikogo nie zmusza do wypracowywania sobie emerytury, przecież to taki odległy czas i kto o tym myśli w tym wieku. Te osoby niżej w odpowiedzi "zaatakowały" personalnie nie odnosząc się do tematu tylko w myśl zasady "trzeba komuś dokopać" kto ma inne zdanie. Każdy ma prawo do własnego zdania , ale nikt na poziomie nie pozwala sobie na "opluwanie" innych w internecie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @1szansa Ilu się beneficjentów zabawy na krzywy ryj odezwało. Im się przecież należy, bo się rozmnożyli!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @1szansa Nadzieja tylko taka, że jak przyjdzie czas emerytur to nikt nie będzie się awanturował. W końcu wiedzą na co się piszą...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zaczynają się trudne czasy. Bezrobocie winno wynosić ok. 8%. Mniejsze to problemy zarówno dla pracodawców jak i pracowników.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0