26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wyjątkowy. Największe atrakcje szykują się dla nas oczywiście jak co roku na Rynku Staromiejskim. Zabawa zacznie się w niedzielę o godz. 10. Najpierw na scenie pojawi się studio tańca Fantom, które po chwili ustąpi miejsca dzieciom z Przedszkola nr 1, które przygotowały specjalny program artystyczny. O godz. 11 czeka nas zaś konkurs wiedzy na temat Gwiezdnych wojen. Punktualnie w południe hejnał Torunia wykona Łukasz Ignac. O godz. 12.10 wystąpi studio tańca Best Crew, a o godz. 12.30 rozpoczną się pokazy wychowanków Domu Harcerza. Na godz. 13.15 planowana jest prezentacja studia Defence, a na godz. 13.40 - Małej Rewii.
O godz. 14 czeka nas zaś Wielka Ściskawa - to oryginalny toruński pomysł, który przyjął się już w wielu polskich miastach. Wpadli na niego satyrycy z Kompanii M3. Na czym polega ta zabawa? Chodzi o to, by na określonej powierzchni zmieściło się jak najwięcej ludzi. Torunianie zbierają się w sercu wymalowanym przy figurce Flisaka. W międzyczasie będą się odbywały licytacje i prezentacje. Kulminacyjnym momentem orkiestry będzie zaś zaplanowany na godz. 20 happening Światełko do Nieba.
Największe emocje podczas finału WOŚP budzą oczywiście koncerty na scenie na Rynku Staromiejskim. O godz. 15.25 zacznie się występ Nocnej Zmiany Bluesa. Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Lider grupy jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak Szósta zero dwie, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker i Chory na bluesa.
Na godz. 16.25 zaplanowany jest występ wokalistki Sary Pach. Ok. godz. 17.25 na scenie pojawi się Kontrabus. Grupa wykonuje połączenie folku i rock and rolla - z mocnymi bałkańskimi wpływami. Zespół tworzą: Adrian Zasada (wokal, gitara), Jędrzej Rochecki (skrzypce), Maciej Drapiński (akordeon), Szymon Wiciński (kontrabas), Tomasz Stanny (perkusja).
O 18.30 wystąpi zaś znana formacja EastWest Rockers. Świeże brzmienia modern roots i dancehall plus oryginalna nawijka, łącząca jamajski i polski slang, sprawiły, że zespół zbudował mocną pozycje na scenie, trafiając nie tylko do fanów reggae, ale też wychodząc poza swoją niszę.
Wielki muzyczny finał rozpocznie się o 20.15 - zagra zespół Lipali. Początki grupy sięgają 2000 roku. Początkowo miał być to solowy projekt Tomasza Lipy Lipnickiego, stworzony po rozwiązaniu grupy Illusion. Debiutancki krążek Li-Pa-Li przyniósł takie utwory jak Co noc i Poza ja poza ty. Dziś zespół ma na swoim koncie w sumie siedem albumów - sześć studyjnych i jeden koncertowy - Akustyk Live.
Wszystkie komentarze