Policjanci po raz kolejny wykorzystali drona do obserwacji kierowców na drodze krajowej nr 10 między Toruniem a Bydgoszczą. Ten odcinek jest nazywany "drogą śmierci".

Policjanci podczas działań na drogach do obserwacji kierowców często wykorzystują drona. Tak też było po raz kolejny na drodze krajowej numer 10 między Toruniem a Bydgoszczą. Tym razem w podbydgoskich Wypaleniskach, gdzie kierowcy stwarzali niebezpieczne sytuacje, wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej. Najniebezpieczniejszy manewr wykonał motocyklista, którego szarżę można zobaczyć na filmie.

- Motocykle to niezwykle ekscytujące i pasjonujące pojazdy. Jazda na nich wymaga szczególnej uwagi, a przede wszystkim przestrzegania przepisów drogowych - komentuje sierż. Oskar Nowak z KMP w Bydgoszczy. - Bezpieczeństwo jest dla policjantów najważniejszym celem, dlatego apelują, aby kierujący jednośladami pamiętali o kluczowych kwestiach podczas jazdy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Jest taki wynalazek, fotoradar się nazywa.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Przyczyną jest debilna mentalność zarządców dróg i planistów. Drogi są kręte, więc nie ma gdzie wyprzedzić zawalidrogi (np. ciężarówki widocznej na filmie) a jak jest kawałek prostej to muszą walnąć zakaz wyprzedzania i podwójną ciągłą. Róbcie porządne drogi, to będzie bezpieczniej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  Niestety u nas linia podwójna ciągła jest skrajnie nadużywana jak to widać na zdjęciu i nie karze się kierowców którzy jadą wolniej wzdłuż tej linii niż jest to dopuszczalne.
  @kaska1733
  Z taką wiedzą można przypuszczać, że masz prawo jazdy bo trzymałaś egzaminatora za drążek.

  Ta linia jest tam dlatego, że jest skrzyżowanie.
  Obejrzyj film jeszcze raz, i jeszcze, aż do zrozumienia.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0