Głosować w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Torunia można jeszcze tylko w poniedziałek do godziny 23.59.

126 projektów znajduje się na liście do głosowania w Budżecie Obywatelskim Torunia 2024. - W wyniku procedury odwoławczej wykaz zadań do głosowania w puli lokalnej Kaszczorek powiększył się o jeden projekt - mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

Łączna szacowana wartość zadań ujętych na liście projektów do głosowania to prawie 26 mln zł.

- Warto zauważyć, że pod głosowanie zostanie poddanych prawie 80 proc. weryfikowanych merytorycznie projektów. Jedynie 29 propozycji (18,2 proc.) znalazło się na liście zadań odrzuconych, a cztery (2,5 proc.) to projekty wycofane przez wnioskodawców lub już zaplanowane albo realizowane - wylicza Piotrowicz

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  7.570.000 zł na potrzeby mieszkańców Torunia w ramach Budżetu Obywatelskiego. 0,5% budżetu miasta. A ile wydatkujemy na nikomu niepotrzebne budy na bulwarze czy prywatne złote pałace na Jordankach? Na Jordankach 200.000.000 zł? Co najmniej, bo przy tej inflacji to będzie 400.000.000 zł.

  Ale nawet jeśli, to jest to ponad 13% budżetu dla grupy lobbystów, a nie realizacja rzeczywistych potrzeb Torunia. Przez 10 lat za 70 mln zrealizowano 559 potrzeb mieszkańców. Dlaczego za 200 mln nie zrealizuje sie ich blisko 1500? Rzeczywistych potrzeb, a nie prywatnych biznesów za publiczne pieniądze. Bo z kulturą nie ma to nic wspólnego i z potrzebami torunian też nie ma to nic wspólnego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0