Kolejna inicjatywa Tadeusza Rydzyka może liczyć na wsparcie obecnego rządu. Centrum Ochrony Praw Chrześcijan, którą powołała fundacja Lux Veritatis, przez trzy lata będzie dostawała wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości.

Centrum Ochrony Praw Chrześcijan, jak czytamy na stronie tej organizacji, jest „odpowiedzią na falę dyskryminacji religijnej pojawiającej się na świecie i w Polsce". – Naszym celem jest angażowanie się w obronę jednostek pokrzywdzonych i środowisk zagrożonych prześladowaniem. Misją tworzonego Centrum jest ochrona praw chrześcijan oraz przeciwdziałanie przyczynom prześladowania ze względu na przynależność wyznaniową. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której łamanie podstawowych praw wolności stanie się w naszym kraju codziennością – informują twórcy tej inicjatywy.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W Polsce jest bardzo niewielu chrześcijan, za to sporo katolików. Coś nie trafili z tą dotacją ....
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Ziobro pluje Polakom w twarz i mówi,nic mi nie zrobicie, możecie mnie cmoknąć fujary.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Z tym, że Rydzyk nie jest chrześcijaninem. Za poglądy, postępowanie, słowa, działania, sianie niechęci do ludzi. Piszę to jako chrześcijanin.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nie, nie będzie brała
  już oceniałe(a)ś
  0
  0