Dr Michał Bomastyk, pełnomocnik prezydenta Torunia do spraw równości, zapowiedział spotkanie o alienacji rodzicielskiej. W odpowiedzi posypały się oskarżenia o promowanie przemocy, dezinformację i stygmatyzowanie kobiet.

Dr Michał Bomastyk jest pełnomocnikiem prezydenta Torunia do spraw równości. W ubiegłym tygodniu dr poinformował, że organizuje w mieście spotkanie poświęcone alienacji rodzicielskiej.

- Będąc pełnomocnikiem prezydenta Miasta Torunia, mam przestrzeń do tego, żeby móc organizować różne spotkania, które dotyczą tematyki włączającej i praw człowieka. Wraz z Toruńskim Laboratorium Miejskim zapraszam gorąco do wzięcia udziału w spotkaniu "Między prawem a emocjami. O alienacji rodzicielskiej" z okazji nadchodzącego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej - napisał na swoim Facebooku Bomastyk.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Monika Tutak-Goll poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Ta konferencja i używana terminologia rodem z procesów sądowych pedofilów to ekspresja osobistych problemów tego pana? "Edukatora równościowego", fana klocków i seriali (kreskówek zapewne)... Ile absurdalnie zatrudnionych ludzi jest w toruńskim urzędzie miasta. Para w gwizdek za setki tys.
    już oceniałe(a)ś
    9
    3
    takie dwa misie pysie (na fotce)…. pasują jak ulał do …
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    >Promowanie tego terminu to raczej działanie antyrównościowe, a nie prorównościowe - napisała Anna Biela, psycholożka z Sosnowca.

    Ten moment, gdy n-ta fala feminizmu z lat 80. wciąż się trzyma mocno, zresztą jak u min. Kotuli - "alienacja rodzicielska" to problem, począwszy od zbyt silnie sfeminizowanych wydziałów rodzinnych w sądach oraz istotnego ograniczania praw ojców do opieki.

    Skoro słychać wycie, to znakomicie - mam nadzieję, że Organizator nie zrobi kroku wstecz.
    @ZUMA
    Zabawne że uważasz feminizację za zarzut dla kobiet podczas gdy nie ma żadnych przeszkód, żeby w wydziałach rodzinnych pracowało więcej mężczyzn. tak samo jak nie ma ich w przedszkolach, szkołach, w domach opieki.
    Tylko chęci u facetów brak.

    Zawód sfeminizowany = zawód który mężczyźni uważają za niewystarczająco prestiżowy i zbyt słabo płatny.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0