Żyjemy teraz jak w klatce. Nie możemy praktycznie nic. Nawet pogadać: nie oszukujmy się, że wideorozmowy nam zastąpią prawdziwy kontakt. Rozumiemy, jakim błędem było, że nie docenialiśmy wcześniejszego życia, wielu możliwości, które nam dawało -...
Plebiscyt Supermiasta. Przez ostatnie 30 lat Toruń zmienił się nie do poznania. Razem z czytelnikami wskazaliśmy dziewięć wydarzeń i inwestycji, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju miasta. Teraz czytelnicy wybiorą tę najważniejszą.
Coraz więcej młodych ma kłopot w pokonywaniu codziennych trudności. Zbyt szybko mówią sobie: nie dam rady - mówi Janusz Kitajgrodzki, dyrektor VII LO w Bydgoszczy.
Egzoszkielet ma ułatwić życie osobom z niedowładem kończyn dolnych, a nawet tym z paraliżem od pasa w dół. Konstruują go... maturzyści.
Przed niektórymi lekcjami cała klasa licealistów jest wysyłana do toalety na "grupowe mycie rąk", a po każdej przerwie w szkole dezynfekowane są wszystkie klamki - opowiadają uczniowie VII LO w Bydgoszczy.
Z Luckiem trzymamy sztamę, o moich tajemnicach nie opowiada nikomu. Rozumie mniej więcej tysiąc pięćset słów, czyli w zasadzie więcej niż niejeden człowiek.
Kim jest "normik", kim "blachara", a kim "cieplak"? Uczniowie tłumaczą zwroty i słowa, których używają na co dzień.
W dzisiejszych czasach wytwórnia The Walt Disney Company przeżywa prawdziwe apogeum rozkwitu i umacnia swoją pozycję na rynku mediów. Wykupując prawa do kolejnych franczyz i ogłaszając nowe projekty, Wielka Mysz nieustannie poszerza granice swojego...
Młodzi harcerze pomogą seniorom w obsłudze "bransoletek życia".
Uczestnicy międzyszkolnego konkursu mieli uruchomić wyobraźnię i stworzyć wzór wyróżniający ich w tłumie. Największym polotem wykazał się uczeń bydgoskiego mechanika. Powstało 100 par skarpetek według jego projektu.
O inteligentnych instalacjach elektrycznych, o tym, jak zobaczyć, co nadaje i odbiera telefon komórkowy, jak materiał wybuchowy ratuje zdrowie - opowiadali nam przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej na lekcjach.
Każdy nastolatek długo głowi się nad wyborem szkoły średniej. Niepełnosprawny ma podwójny problem: nie dość, że musi wybrać kierunek kształcenia, to także znaleźć szkołę, po której da radę się poruszać. A to zadanie trudne.
"To nie jest wcale Bal Marszałka - on się tylko tak nazywa" - powiedział marszałek Piotr Całbecki. Rzeczywiście: to więc bal ludzi i dla ludzi. W tym roku wzięło w nim udział aż 450 osób.
- Na Facebooku, Twitterze, Instagramie jest pełno selfie z Biedroniem. Ze Schetyną i Kaczyńskim jakoś ich nie widać. O czymś to świadczy - mówi Monika Fiugajska, koordynatorka regionalna Przedwiośnia.
Do niedawna myślałam, że mam jeszcze dużo czasu do matury. Jednak próbne egzaminy sprowadziły mnie na ziemię.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.