"Hamlet" pojawia się w Teatrze im. Wilama Horzycy po dziesięciu latach od ostatniej próby zmierzenia się z tym arcydziełem. Czy dramat w reżyserii Pawła Paszty jest spektaklem udanym?
Przedstawiamy poezję ucznia zespołu szkół mechanicznych nr 1.
Zdobyli uznanie samego Piłsudskiego, szacunek ludności cywilnej i uwielbienie kobiet. O ich wyczynach śpiewano znane do dzisiaj pieśni. Warto pamiętać o ich dokonaniach. Szukając informacji o polskich legionistach, natrafiłam na kilka publikacji o...
Miałam kierować osadzonymi przy odśnieżaniu osiedla. Chcieli papierosów. Poszłam do kiosku, a sprzedawca pyta: - To pani za klawisza też robi? - osiedlowi radni z bydgoskiego Fordonu wspominają najciekawsze chwile z 25 lat pracy.
Potrzebna jest szkoła zaangażowana, która będzie tłumaczyła, dlaczego demokracja jest ważna i jak sprawić, żeby była dla młodych ludzi sexy.Rozmowę z Robertem Biedroniem, byłym prezydentem Słupska, tworzącym nowy ruch polityczny, przeprowadził...
Oprócz możliwości szkolenia języka angielskiego dowiadujemy się o kulturach, tradycjach, zwyczajach ludzi z całego świata. To jest fascynujące - opowiadają nauczyciele z Bydgoszczy, którzy wzięli udział w kursach w Wielkiej Brytanii, Irlandii,...
Spotkaliśmy się dwukrotnie: najpierw na Ukrainie, a tydzień później w Polsce. Wspólnie cofnęliśmy się do przeszłości naszych regionów i stworzyliśmy promujące je materiały.
Projekt nawiązywał do naszych przodków, stąd nazwa "Kozacy, Krzyżacy i my - ale jacy?".
Czy warto uganiać się za każdą pojedynczą oceną? Zarywać noce, wypijać hektolitry kawy, żeby nauczyć się wszystkiego? Jeżeli kochasz biologię - poświęć się biologii. Jeśli uwielbiasz piłkę nożną - nie opuszczaj treningu, żeby uczyć się na kartkówkę.
Kryzys migracyjny stawia nowe wyzwania europejskim społeczeństwom. Tolerancja nigdy nie była tak ważna, jak teraz. Ale trzeba pamiętać, że dotyczy ona nie tylko przedstawicieli innych kultur, ale także przedstawicieli innych poglądów.
Dlaczego wpłacamy kasę na dożywianie dzieci w Afryce, ale mamy w nosie, gdy najsilniejsi na globie działają na niekorzyść najsłabszych?
Iście dziwne jest, że ucząc historii w szkołach, poświęca się więcej czasu na mitologię grecką, rzymską i egipską, podczas gdy na naszą własną niewiele.
Dziwne to czasy, gdy patriotą nazywa się człowieka, który najchętniej podbiłby oko każdemu odbiegającemu od jego światopoglądowej wizji.
Nasi absolwenci opuszczają mury szkoły, ale nie przestają być krwiodawcami. Można powiedzieć, że honorowe krwiodawstwo mają już we krwi.
Zachęcam do zostania wolontariuszem, bo przecież podarowane dobro wraca do nas. Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu działa od października.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.