Spotkaliśmy się dwukrotnie: najpierw na Ukrainie, a tydzień później w Polsce. Wspólnie cofnęliśmy się do przeszłości naszych regionów i stworzyliśmy promujące je materiały.
Projekt nawiązywał do naszych przodków, stąd nazwa "Kozacy, Krzyżacy i my - ale jacy?".
Czy warto uganiać się za każdą pojedynczą oceną? Zarywać noce, wypijać hektolitry kawy, żeby nauczyć się wszystkiego? Jeżeli kochasz biologię - poświęć się biologii. Jeśli uwielbiasz piłkę nożną - nie opuszczaj treningu, żeby uczyć się na kartkówkę.
Kryzys migracyjny stawia nowe wyzwania europejskim społeczeństwom. Tolerancja nigdy nie była tak ważna, jak teraz. Ale trzeba pamiętać, że dotyczy ona nie tylko przedstawicieli innych kultur, ale także przedstawicieli innych poglądów.
Dlaczego wpłacamy kasę na dożywianie dzieci w Afryce, ale mamy w nosie, gdy najsilniejsi na globie działają na niekorzyść najsłabszych?
Iście dziwne jest, że ucząc historii w szkołach, poświęca się więcej czasu na mitologię grecką, rzymską i egipską, podczas gdy na naszą własną niewiele.
Dziwne to czasy, gdy patriotą nazywa się człowieka, który najchętniej podbiłby oko każdemu odbiegającemu od jego światopoglądowej wizji.
Nasi absolwenci opuszczają mury szkoły, ale nie przestają być krwiodawcami. Można powiedzieć, że honorowe krwiodawstwo mają już we krwi.
Zachęcam do zostania wolontariuszem, bo przecież podarowane dobro wraca do nas. Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu działa od października.
Życie pływaka nie jest łatwe. Tak jak każdy sport, pływanie wymaga ciągłych treningów, dobrego odżywiania, a przede wszystkim wytrwałości.
Maszerowały tłumy radosnych dorosłych, starszych, ale przede wszystkim młodych, którzy w piękną pogodę nieśli przesłanie miłości i tolerancji. My, młodzi - czujemy siłę, wychodzimy na ulice. Pora to zauważyć.
Są zamknięci w sobie. Szkoła jest dla nich źródłem strachu, wstydu i poniżenia. Rzadko nawiązują bliższe relacje. Między lekcjami ukrywają się w łazienkach. Tak wygląda życie uczniów cierpiących na fobię szkolną.
Kler to film wstrząsający, nawet psychodeliczny. Nie wzbudził we mnie zachwytu, ale uważam, że warto go obejrzeć - pisze toruńska recenzentka "Gazety Młodych". Jej kolega z Bydgoszczy o dziele Smarzowskiego mówi: niezwykłe!
Kraina zimna, bezludna i nieskończona, do tego może być niebezpieczna, chociażby za sprawą dzikich niedźwiedzi. Tak wyobraża ją sobie większość, niezależnie od narodowości. Zatem, czy warto tam się wybrać? I jaka jest naprawdę? Oceńcie sami.
Warsztaty coachingowe, wyjazdy integracyjne, przerwy spędzane na boisku, czy przyszkolnym ogrodzie pełnym słońca. Nie ma drugiego takiego miesiąca w roku szkolnym. Tak wyglądał wrzesień w obiektywie fotoreporterów "Gazety Młodych".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.