Życie pływaka nie jest łatwe. Tak jak każdy sport, pływanie wymaga ciągłych treningów, dobrego odżywiania, a przede wszystkim wytrwałości.
Maszerowały tłumy radosnych dorosłych, starszych, ale przede wszystkim młodych, którzy w piękną pogodę nieśli przesłanie miłości i tolerancji. My, młodzi - czujemy siłę, wychodzimy na ulice. Pora to zauważyć.
Są zamknięci w sobie. Szkoła jest dla nich źródłem strachu, wstydu i poniżenia. Rzadko nawiązują bliższe relacje. Między lekcjami ukrywają się w łazienkach. Tak wygląda życie uczniów cierpiących na fobię szkolną.
Kler to film wstrząsający, nawet psychodeliczny. Nie wzbudził we mnie zachwytu, ale uważam, że warto go obejrzeć - pisze toruńska recenzentka "Gazety Młodych". Jej kolega z Bydgoszczy o dziele Smarzowskiego mówi: niezwykłe!
Kraina zimna, bezludna i nieskończona, do tego może być niebezpieczna, chociażby za sprawą dzikich niedźwiedzi. Tak wyobraża ją sobie większość, niezależnie od narodowości. Zatem, czy warto tam się wybrać? I jaka jest naprawdę? Oceńcie sami.
Warsztaty coachingowe, wyjazdy integracyjne, przerwy spędzane na boisku, czy przyszkolnym ogrodzie pełnym słońca. Nie ma drugiego takiego miesiąca w roku szkolnym. Tak wyglądał wrzesień w obiektywie fotoreporterów "Gazety Młodych".
Tucholskie ulice ożyły! Pewnego ciepłego wrześniowego wieczoru uliczkami miasta przechadzały się postacie z poprzedniej epoki, w nietypowych strojach, z oryginalnymi rekwizytami.
Agata Imianowska na swój sukces pracowała trzy lata. Doświadczyła m.in. kontuzji barku oraz borykała się z brakiem czucia w lewej ręce, ale dała radę i została mistrzynią świata w wyciskaniu sztangi. 16 kwietnia odwiedziła internat GiLA.
Dwóch na trzech naszych znajomych nie interesuje się tym, co się dzieje w ich państwie, mieście, na osiedlu. W szkołach średnich powinny być organizowane spotkania, które uczyłyby, jak być świadomym obywatelem.
Tematy takie jak polityka, orientacja czy religia są dość trudne nawet dla dorosłych, więc jak radzą sobie z tymi kwestiami ludzie w moim wieku? Sprawdziłam.
Choć pewnie większość nie idzie. I choć gdybym sam mógł, tobym na nie poszedł, to się im nie dziwię.
Ile można oglądać kolesia przebranego za kobietę czy księdza? To się przejadło. Młodzi wolą stand-up od tradycyjnego kabaretu. Żarty dużo bliższe ich codzienności, bezpośredni kontakt komika z publicznością - to przyciąga.
Tegoroczne wakacje były dla mnie czasem spędzonym głównie z najmłodszymi - kuzynostwem, rodzeństwem, a nawet obcą dziewczynką, którą zajęłam się na okres letnich ferii.
Cieszy, że sztuka odpowiada na aktualną sytuację społeczno-polityczną. W teatrze widz konfrontuje się z tym, nad czym na co dzień się nie zastanawia. Teatr na festiwalu Fringe to teatr społecznie aktywny.
W życiu młodego człowieka ważna jest pasja, która nadaje sens jego egzystencji. Jedni robią zdjęcia, drudzy piszą artykuły, a jeszcze inni, tak jak Damian Chodakowski uczą się wymarłych języków.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.