Ma byæ sprawiedliwy, twórczy, cieszyæ siê z naszych sukcesów. M³odzi opowiadaj± o nauczycielu idealnym
Zasadniczy czy wyluzowany? Wymagaj±cy czy pob³a¿liwy? U¶miechniêty czy wzbudzaj±cy strach? Oto pytania, które zadali¶my kolegom, poszukuj±c definicji nauczyciela idealnego.
Autostopem do Chorwacji, w stroju nurka do Ba³tyku, czy na kolejne festiwale muzyczne? M³odzi opowiadaj± o wakacjach 2016. I ju¿ czekaj± na nastêpne.
A tak na powa¿nie: co jest w ¿yciu wa¿ne? Zapyta³am o to kolegów z ogólniaka, ale te¿ studentów, gimnazjalistów, ksiêdza i pracownika poczty.
Kim jeste¶my, kim chcieliby¶my byæ? Co my¶limy o sobie i jak± kre¶limy przed sob± przysz³o¶æ? To my, m³odzi
Sejm Dzieci i M³odzie¿y jest akcj± promuj±c± parlamentaryzm w¶ród uczniów, a ponadto ukazuj±c±, ¿e g³os m³odych jest wys³uchiwany przez rz±dz±cych. Tak przynajmniej powinno byæ w teorii. W praktyce jest zgo³a inaczej. Dlaczego w takim razie tyle...
Ucz± logiki, koncentracji, umiejêtno¶ci manualnych i wspó³pracy. Ale "escape roomy" to przede wszystkim ¶wietna alternatywa dla nudnych, samotnych popo³udni w domu.
Gry planszowe umo¿liwiaj± oderwanie siê od codzienno¶ci, zapomnienie o problemach oraz odstresowanie siê po ciê¿kim dniu. I ucz±, ¿e nie zawsze siê wygrywa. A to bardzo cenna lekcja.
Autorytet to pewien drogowskaz. Szukamy ich, by sobie u³atwiæ ¿ycie, by dokonaæ jakiego¶ samookre¶lenia i wybraæ swoj± drogê. W literaturze odnajdziemy wiele wzorców - pisze Ewa Zemke, VII LO w Bydgoszczy.
Brzuchem do góry? W ³ó¿ku do obiadu? Do pó³nocy przed kompem? Wielu doros³ym wydaje siê, ¿e takich wakacji chcemy. Sami te¿ tak my¶limy, kiedy siedzimy znudzeni na matmie. Ale prawdy w tym niewiele.
Hotel z basenem w s³onecznej Chorwacji, dzikie oblicze ¶wiata w Kalifornii, ale na talerzu musz± byæ ulubione kotleciki robione przez mamê. Zapyta³am kilkoro przyjació³, o jakim wypoczynku marz± i jak spêdzaj± tegoroczne wakacje.
Obecnie m³odzi nie ciesz± siê dobr± renom±. Postrzegani s± jako osoby niekulturalne, pozbawione empatii, niepotrafi±ce odpowiednio zachowaæ siê w miejscach publicznych. Zastanawiam siê, czy ta opinia jest sprawiedliwa, zgodna z prawd±?
Kiedy¶ Polacy byli znacznie bardziej zamkniêci na obcokrajowców - wyra¿ali wrêcz pewn± niechêæ. Na ulicach rzucano mi nieprzyjemne spojrzenia. Nowe pokolenie jest bardzo tolerancyjne, nie zwraca uwagi na kolor skóry. Mimo to dystans jest zawsze...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.