Podróż do miasteczka Alzenau w ramach wymiany polsko-niemieckiej wpłynęła na mój światopogląd i ogólny obraz narodu niemieckiego.
Ustka to naprawdę dobry kierunek, jeśli szukacie pomysłu na wakacyjną wyprawę.
Brzózki i Chełmno - dwie bardzo ciekawe miejscowości w regionie, które warto odwiedzić latem.
Co najbardziej podoba się nastolatkom z Turcji w Polsce? Czy uważają Polaków za gościnnych? Czy spotkali się z przejawami rasizmu? Pytamy uczestników programu Erasmus.
Ewa Zawacka i Jędrzej Czerwiński, sędziowie należący do stowarzyszenia Iustitita opowiedzieli, jak wygląda praca w wymiarze sprawiedliwości. Młodzi dopytywali m.in. o prawną sytuację osób zatrzymywanych podczas manifestacji czy nieletnich...
Ministerstwo Edukacji Narodowej, wprowadzając nową podstawę programową, zafundowało młodzieży horror, który z perspektywy końca kolejnego roku szkolnego objawia się koszmarnym zmęczeniem. Jesteśmy ofiarami pruskiego systemu nauczania, który...
Edukacja bardzo się zmieniła na przestrzeni trzech dekad historii naszej szkoły. Zaczynaliśmy, gdy nie było telefonów komórkowych na przerwach i dziennika elektronicznego na lekcjach. Te nowości mają swoje zalety, ale też wady.
Maturzyści muszą poczekać do 5 lipca, aby dowiedzieć się, jak im poszło na egzaminie dojrzałości. Wtedy Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępni oficjalne wyniki.
Na moim roku było kilkudziesięcioro Polaków. Ponad połowa wróciła do kraju. Przyczyna? Banalna: w Londynie nikomu nie zaimponuje fakt, że jestem z Oksfordu, ale tutaj już tak.
Politykiem się bywa, a nie jest. Ten czas, gdy w polityce działam, wykorzystuję maksymalnie, by pomóc innym.
Mieli wszystko, a teraz ich cały życiowy dorobek mieści się w walizkach. Wojna ukradła im życie - historie Ukraińców wysiadających na dworcu Bydgoszcz Główna.
Na przestrzeni ostatnich lat w Ukrainie dokonało się przebudzenie tożsamościowe, które zbudowało podwalinę pod wspólnotę polityczną. Tak jak 15 lat temu można było wątpić, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy czują związek ze swoimi państwem, tak dziś...
Poprosiliśmy Eryka Bruckiego - młodego zdolnego rysownika z ZSMEiE w Toruniu - by opowiedział o swojej pasji i inspiracjach.
Barkom poświęcali całe życie i serce. Niektórzy nie mieli na lądzie swojego kąta. A synów i córki na czas roku szkolnego oddawali do domów dziecka - Jerzy Ratz opowiada o barce Lemara i bydgoskich szyprach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.