Politykiem siê bywa, a nie jest. Ten czas, gdy w polityce dzia³am, wykorzystujê maksymalnie, by pomóc innym.
Mieli wszystko, a teraz ich ca³y ¿yciowy dorobek mie¶ci siê w walizkach. Wojna ukrad³a im ¿ycie - historie Ukraiñców wysiadaj±cych na dworcu Bydgoszcz G³ówna.
Na przestrzeni ostatnich lat w Ukrainie dokona³o siê przebudzenie to¿samo¶ciowe, które zbudowa³o podwalinê pod wspólnotê polityczn±. Tak jak 15 lat temu mo¿na by³o w±tpiæ, ¿e mieszkañcy wschodniej Ukrainy czuj± zwi±zek ze swoimi pañstwem, tak dzi¶...
Poprosili¶my Eryka Bruckiego - m³odego zdolnego rysownika z ZSMEiE w Toruniu - by opowiedzia³ o swojej pasji i inspiracjach.
Barkom po¶wiêcali ca³e ¿ycie i serce. Niektórzy nie mieli na l±dzie swojego k±ta. A synów i córki na czas roku szkolnego oddawali do domów dziecka - Jerzy Ratz opowiada o barce Lemara i bydgoskich szyprach.
60 proc. m³odych deklaruje, ¿e zwi±zki oraz id±ca za nimi pierwsza inicjacja seksualna wynikaj± z mi³o¶ci. Z uczucia, a nie presji.
Mam 16 lat, a od siedmiu uprawiam ¿eglarstwo. Chcia³bym dzi¶ opowiedzieæ Wam o swojej pasji i byæ mo¿e zachêciæ Was do tego typu aktywno¶ci.
Pi±tka licealistów spyta³a swoje babcie, matki, ojców o to, kiedy siê zakochali? W jak± mi³o¶æ wierzyli? Co okaza³o siê w ich zwi±zkach najwiêkszym wyzwaniem? Sami te¿ odpowiedzieli na podobne pytania. I stworzyli poruszaj±c± i szczer±...
Czê¶æ m³odzie¿y boi siê szko³y, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy z g³ównych przyczyn tego problemu. Sporo osób uwa¿a, ¿e trudno¶ci edukacyjne mo¿na w ³atwy sposób pokonaæ lub ¿e s± one tylko chwilowe.
Co rozumiem przez idee wolno¶ci, odpowiedzialno¶ci i obowi±zku jako obywatelka/obywatel XXI wieku? - zastanawiaj± siê liceali¶ci.
Rz±dowi PiS noga ju¿ siê powinê³a - przy nauczycielach i policjantach, chocia¿ z tego mog± siê jeszcze wykaraskaæ. Nie wyt³umacz± siê jednak z sytuacji gospodarczej, bo mo¿na mówiæ, ¿e inflacja jest w ca³ej Europie, ale jako¶ trzeba uzasadniæ,...
Coraz czê¶ciej m³odzie¿ ma problemy ze zdrowiem psychicznym. W erze powszechnej depresji i stanów lêkowych oczywistym powinno byæ, ¿e nale¿y przygotowaæ narzêdzia do walki z ich fatalnymi skutkami.
Od nas samych zale¿y, czy bêdziemy wspominaæ 2021 r. jedynie jako czas pandemii, strachu, wzrostu liczby zaka¿eñ i ograniczeñ, czy jako moment pe³en mi³ych wra¿eñ i nowych do¶wiadczeñ.
Czego nastolatki ¿ycz± sobie, najbli¿szym, miastu i Polsce w nadchodz±cym 2022 roku?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.