60 proc. młodych deklaruje, że związki oraz idąca za nimi pierwsza inicjacja seksualna wynikają z miłości. Z uczucia, a nie presji.
Mam 16 lat, a od siedmiu uprawiam żeglarstwo. Chciałbym dziś opowiedzieć Wam o swojej pasji i być może zachęcić Was do tego typu aktywności.
Piątka licealistów spytała swoje babcie, matki, ojców o to, kiedy się zakochali? W jaką miłość wierzyli? Co okazało się w ich związkach największym wyzwaniem? Sami też odpowiedzieli na podobne pytania. I stworzyli poruszającą i szczerą...
Część młodzieży boi się szkoły, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy z głównych przyczyn tego problemu. Sporo osób uważa, że trudności edukacyjne można w łatwy sposób pokonać lub że są one tylko chwilowe.
Co rozumiem przez idee wolności, odpowiedzialności i obowiązku jako obywatelka/obywatel XXI wieku? - zastanawiają się licealiści.
Rządowi PiS noga już się powinęła - przy nauczycielach i policjantach, chociaż z tego mogą się jeszcze wykaraskać. Nie wytłumaczą się jednak z sytuacji gospodarczej, bo można mówić, że inflacja jest w całej Europie, ale jakoś trzeba uzasadnić,...
Coraz częściej młodzież ma problemy ze zdrowiem psychicznym. W erze powszechnej depresji i stanów lękowych oczywistym powinno być, że należy przygotować narzędzia do walki z ich fatalnymi skutkami.
Od nas samych zależy, czy będziemy wspominać 2021 r. jedynie jako czas pandemii, strachu, wzrostu liczby zakażeń i ograniczeń, czy jako moment pełen miłych wrażeń i nowych doświadczeń.
Czego nastolatki życzą sobie, najbliższym, miastu i Polsce w nadchodzącym 2022 roku?
Kornelia Ciecierska z pasją opowiedziała o Murowańcu, a Wiktoria Frydrych o Bydgoszczy we wspomnieniach prababci. Publikujemy prace nagrodzone w konkursie literackim dla młodzieży.
Chcą doświadczać. I rozerwać się po pandemii. Dlatego dobrym pomysłem na bożonarodzeniowe prezenty dla nastolatków są przeróżne vouchery albo dostęp do platformy z muzyką czy serialami. Ucieszy ich też spokojna rozmowa i brak podziałów przy...
Atmosfera międzynarodowych spotkań wyzwala nas od nas samych, zmęczonych, zamkniętych w sobie, zakompleksionych. Rozkwitamy. Chce nam się być z innymi, słuchać ich, mówić, uczyć się od siebie, cieszyć się życiem, iść dalej. Nie ma lepszej szkoły.
Ojciec pracuje w piekarni, wstaje o trzeciej rano i rozwozi chleb, a matka zajmuje się córką. Potem robią to razem. I tak dzień za dniem. Od 35 lat.
Uczniowskie praktyki w hiszpańskim mieście były dla nas świetną okazją do zdobycia nowych kompetencji zawodowych. Ale nie tylko.
Nauczyciel ma wspierać, nie tresować. Mniej pruskiego modelu edukacji, więcej fińskiego. Bez lekcji o ósmej, niewyobrażalnie nudnych lektur i z lekcją religioznawstwa, nie religii. Nastolatki opowiadają, co zmieniłyby w polskiej szkole.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.