Książnica Kopernikańska przenosi zbiory z kina Grunwald do wyremontowanej siedziby przy ul. Słowackiego w Toruniu.
Trzydziesta szósta osoba wybudziła się ze śpiączki w toruńskiej Fundacji Światło. Na pytania odpowiada za pomocą rąk i wzroku. W zakładzie spędzi jeszcze dwa tygodnie. Potem pojedzie na rehabilitację do Bydgoszczy.
Współczesna nastolatka podróżuje w czasie i spotyka w Szafarni młodego Fryderyka Chopina. To wszystko stanie się możliwe dzięki pełnometrażowej animacji, którą tworzy legendarny Se-Ma-For.
Ręcznie robione stroiki, pisanki, karty, ozdoby i biżuterię sprzedawali w poniedziałek w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim podopieczni placówek pomagającym niepełnosprawnym.
Skończyły się roboty ziemne i wycinka drzew na modernizowanej ul. Konstytucji 3 Maja. Prace na trasie biegnącej przez środek Skarpy, jednego z największych toruńskich osiedli, idą pełną parą.
Jubileuszowy rok toruńskiego uniwersytetu zostanie zapamiętany na długo. UMK w kolejne dziesięciolecie wchodzi z nowym logo oraz w dobrej kondycji finansowej. Ubiegły rok skończył z prawie 5-milionową nadwyżką, podczas gdy prognozowano dziurę...
Sejmik województwa w poniedziałek zajął się kolejnym konfliktem o Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, czyli 166 mln euro z Unii dla Bydgoszczy, Torunia i okolicznych gmin. - To prezydenci miast muszą osiągnąć kompromis - mówi marszałek Całbecki.
Po ponadrocznej pracy powstała Księga Identyfikacji Wizualnej UMK. Jej częścią jest nowe logo uniwersytetu.
Do groźnego wypadku doszło w południe w miejscowości Wąsosz na drodze krajowej nr 5.
Wiosna jest czasem rozdawania nagród - od Oscarów po Złotą Malinę. Architektonicznymi Oscarami jest Nagroda Miesa van der Rohe, do której nominowano aż 18 budynków z całej Polski.
Charakterystyczna granatowa elewacja sklepu Ikea cieszy już oczy bydgoszczan. W budynku prowadzone są prace budowlane i instalacyjne.
Atrakcyjnego połączenia tradycji i nowoczesności mogą spodziewać się goście Muzeum Toruńskiego Piernika. Pierwsi zwiedzający przekonają się o tym już w czerwcu.
Robotnicy budują nasypy przy estakadzie na północnej średnicówce, a na ul. Łódzkiej stawiają krawężniki i układają chodniki. Drogowcy budujący toruńskie ulice budzą się z zimowego snu
Trzy osoby związane z mediami i jedna z biznesem to kandydaci chcący zostać prezesem Polskiego Radia PiK.
Pierwszy samolot Lufthansy z Frankfurtu wylądował w niedzielę na bydgoskim lotnisku.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.