Widowisko "Husaria - chluba oręża polskiego" można było obejrzeć w niedzielne popołudnie na Rynku Staromiejskim w Toruniu
Cenna historycznie i artystycznie kamienica przy Bydgoskiej 50-52 ma szansę na drugie życie. Magistrat zamierza znaleźć wykonawcę, który opracuje projekt rewitalizacji budynku. Oszacowano, że przygotowanie dokumentacji i remont będą kosztowały ok....
Mieszkańcy będą mogli obejrzeć inscenizację historyczną nawiązującą do wydarzeń z 1920 r. W niedzielę na Rynku Staromiejskim torunianie cofną się w czasie do wojny polsko-bolszewickiej.
Centrum Kultury Zamek Krzyżacki przygotowało w niedzielę inscenizację bitwy o zamek toruński. Impreza nawiązuje do wydarzeń z lata i jesieni 1410 r.
Dla toruńskiej tzw. "Starówki" priorytetem, jest zachowanie niezmiennej formy i charakteru dziedzictwa kulturowego, czyli tych elementów, które realizują się przez funkcję turystyczną ze wszystkimi składowymi wchodzącymi do definicji "turystyka".
Zimą 1945 roku, nie posiadając jeszcze w mieście niemal żadnych budynków na własność, uniwersytet zaczął myśleć o konieczności pozyskania majątków ziemskich w najbliższej okolicy Torunia, które ułatwiłyby aprowizację i wyżywienie pracowników...
Wystawę poświęconą toruńskim kościołom - zarówno istniejącym, jak i tym, których już nie ma - przygotowało Archiwum Państwowe w Toruniu z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.
Książnica Kopernikańska wzbogaciła się w czwartek o pochodzącą z XV w. księgę ?Vitae XII Caesarum?. Starodruk przekazali bibliotece darczyńcy - firma CPP Toruń-Pacific i Urząd Marszałkowski. Zapłacili za niego 120 tys. zł.
Wieczorem, w ostatnią niedzielę września 1981 roku, Ryszard Szczepański słyszał karetki jeżdżące po moście w Grudziądzu. Z okna widział niebieskie światła. O tym, że zginął jego wychowanek, Bronisław Malinowski, usłyszał od mieszkającego w tej samej...
Toruńskie Spacery Fotograficzne to stowarzyszenie, które - jak sama nazwa wskazuje - próbuje zamknąć w kadrze piękno Grodu Kopernika. Na wystawie w klubie Od Nowa fotograficy świętują szóste urodziny.
W sobotę torunianie zwiedzili zakamarki zajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza.
Nie powiodły się próby utworzenia Wydziału Lekarskiego na toruńskim uniwersytecie u jego zarania. Nie zrażone tym władze uczelni pomysłu nie porzuciły - pomyślały o farmacji, która miała być forpocztą do kształcenia - jednak - w przyszłości lekarzy.
Nie ulega wątpliwości, że utworzenie Wydziału Lekarskiego było marzeniem pierwszego rektora UMK prof. Ludwika Kolankowskiego.
180-lecie uzdrowiska i 100-lecie praw miejskich świętuje w tym roku Ciechocinek. Kurort pod Toruniem zaprasza do siebie turystów, najbliższe atrakcje zaplanował na majówkę.
Wierne odtworzenie wydarzeń z 1466 r., kiedy król Polski i wielki mistrz krzyżacki zawarli II pokój toruński, było niedzielną atrakcją Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.